Něco málo o PMS

Jak už bylo řečeno, společnost nás přinutila uvěřit, že mestruace je nepřirozená a velmi obtížná složka života ženy. 

 

Jediný skutečný problém ale je,

že vy věříte, že NENÍ problém trpět!!!

 

Západní mysl obdržela tento konstrukt už ve svých prvních měsících života v děloze a ve většině případů přijetí momentu prvních měsíčků k tomu ještě přidalo další fámy. Trpitelské sklony, sebelítost, trucování a brblání stejně jako odsuzování by jste u domorodých kmenů nenašli. Pojďme tedy změnit naši perspektivu po jejich vzoru. Co kdybychom naši zvýšenou senzitivitu – třeba i v podobě tělesných projevů jako bolestivé poprsí nebo křeče v podbříšku – vnímaly jednoduše tak, jak to je…jako projev živosti. Přestaňme v nepohodlí spatřovat utrpení, ale hrajme si, volme vědomě život a radost před umrtvením a utrpením.

 

 

Síla Vašeho Záměru…

Jsem skutečně odhodlaná věnovat samu sebe této Cestě a kráčet k naplněnosti svých předsevzetí? 

Mířím a dorazím do místa, kde PMS nade mnou nemá moc – neexistuje. Jsem ochotna plně důvěřovat? 

Věříte, že máte sílu uzdravit samu sebe a můžete se během své periody cítit skvěle? Jste schopna překonat výzvy? 

Co odpovídá každá vaše buňka? – Cítíte vnitřní sílu, která křičí ,,ano,,?!

 

Zase ty “krámy” !

Ve starých dobách byla žena uvolněně ponořená do svého nejpožehnanějšího Měsíčního času. Teď žije ve světě, kde si to nemůže dopřát, kde jen zmínit svoji ,,slabost,, , znamená vyloučení na okraj kolektivu. Důsledkem je tiché skrývané utrpení a to jde zcela proti přirozenému řádu toho, co se skutečně v našich tělesných schránkách odehrává.

Je čas oprášit prastaré tradice, a napojit se na jejich moudrost a znalosti… 

Vaše možná neblaze očekávané měsíční dny je potřeba také správně pojmenovat…zapomeňte na jakákoliv hanlivá slova..tyto dny jsou extra a přináší Vám extra schopnosti…Užijte si Vaše Power Days na maximum=o). 

 

Jak dlouho už dáváte souhlas k utrpení během každé periody?

Cítíme se komfortněji s utrpením než-li jsme propojeni s naší opravdovou vnitřní Silou. 

Relaxujte a dopřejte si veškerou výživu, péči a lásku, kterou si dopřát můžete.

Následující léčení může efektivně pracovat jen tehdy, jestliže jste plně dedikovány záměru Milovat svoji periodu. 

 

Tvé hormony řídí vše

 

Na hormonální systém je potřeba pohlížet jako na holistickou entitu, kterou skutečně je. Hormony spolupracují, sjednocují se, indikují změny celého systému. Také rozhodují o našem mentálním a emočním rozpoložení – o naší pozornosti, zažívání, jak jsme schopny se vyjadřovat nebo taky nikoliv, o kvalitě našeho odpočinku v noci. Hormonální systém je Zdroj životní energie.

 

S hormony to není žádná legrace, vládnou našemu tělu i psychice a tak není dobré si je nazlobit. Je třeba věnovat pozornost svým stravovacím návykům, životnímu režimu a preventivním očistám. Doporučuji věnovat se hormonální józe…praktiky jógy a tajemství cviků pro Ženské klenoty si předáváme pravidelně v kruzích s kakaem v cyklech setkání “Žena a luna”. – viz. Kalendář akcí. 

 

 

7 tajemství jak milovat svoji periodu:

 

Všechny staré tradice považují menstruaci za nejmocnější měsíční období v životě ženy. Kmeny po celém světě rozumějí, že záhada a magie dělohy sahá mnohem dál než schopnost darovat život. V souladu s tím, považují mestruaci a menstruační krev za Posvátnou!

 

Což je v opozici s hodnotami, představami a ideami jaké byly předány nám a tomu jak nás formovaly. Vyrozuměly jsme, že je lepší se o tom ani nebavit, schovávat se a předstírat, že periodu právě nemáme. Být rozesmátá, společenská a sršet energií. Zatímco ve skutečnosti vyhledáváme ticho, přítmí, klid a samotu. 

 

Tvé jemné smyslové potřeby

 

Není snadné propojit se s citlivými potřebami během své menstruace, jestliže společnost očekává, že pojedete stejným zběsilým tempem jako doposud. Jak se spojit se svým Posvátným časem v měsíci, když celý svůj život neuvědoměle dostáváme viditelné i méně nápadné zprávy, že menstruace je špinavá a ostudná

 

Těchto sedm tajemství jsou mocné praktiky, které lze provádět nejen během času Měsíce. Jsou velmi snadné k osvojení, dovolí Vám ctít své tělo, ženskost a veskrze tuto praxi se otevřou nové dimenze Mocného času v měsíci. Třeba i pochopíte, proč jej předci nazývaly Posvátným.

 

Secret #1

Let’s get sexy!

 

Hladina Progesteronu je několikanásobně vyšší během Vaší menstruace než v jakékoli jiné fázi měsíčního cyklu. Tento hormon lze nazývat “hnízdícím”, protože je to on, kdo Vám spouští touhu spát víc, zůstávat doma, nosit pohodlné oblečení a choulit se na gauči pod dekou. Hnízdění může být absolutně senzační…Nicméně to nemusí pokaždé přispívat tomu, jak krásné se cítíme. 

Prově proto jsem si zvykla nosit speciálně k této příležitosti super sexy a pohodlné červené nebo černé spodní prádlo. Dokonce mám pár kalhotek jen a pouze pro tento Měsíční čas, abych jej učinila extra special. 

I takhle jednoduché může být gesto sebeobdivu. 

Uctěním své krásy, svého nádherného těla a kouzelného daru mesntruace, otevíráte bránu k uctění krásy svého čirého Bytí. Esence. 

Ujistěte se, že Vám takové krásné pradélko stále dává všechno potřebné pohodlí!(malý tip- mrkněte na Page Underwear- prádélko šité na míru z eko bavlny nebo bambusu…tam tomu prostě rozumí).

 

Secret #2

Čokoláda je Tvá Medicína 

Klepy o tom, jak moc ženy vyhledávají čokoládu během menstruace (a nejen ní) nejsou mýtus, ale fakt. Všechny zbožňujeme čokoládu. 

Ale nemusíte si nic vyčítat, vysoce kvalitní čokoláda (s ověřeným nejlépe fair trade nebo bio původem bobů) opravdu může být medicínou. Není tu řeč o tabulkách čokolády plné cukru ze supráčů. Když mluvím o čokoládě já, mám na mysli na srdci i na jazýčku čisté kakao ze semen kakaovníku. Vysoce kvalitní tmavá čokoláda nebo raw kakao mají vysoké medicinální a nutriční hodnoty. 

Ale zbytek už můžete prozkoumat samy…zde: 

https://amritam.cz/?p=229 

a nebo rovnou objednávkou jednoho z nejkvalitnějších kakaíček…třeba i ve formě pralinek – napište nám o něj a rádi zabalíme a pošleme.

 

Co se Vám vaše touha po čokoládě snaží povědět… 

Potřebujete více zdravých tuků

Kakao ma vysoký obsah vysoce nasycených mastných tuků. A jestliže držíte dietu bez tuků, vaše tělo se pravděpodobně dožaduje tuků v čokoládě. Extrémní nízko kalorická dieta může mít katastrofální dopady na ženské zdraví a plodnost. Ujistěte se, že udržujete balanc!

 

Vaše tělo potřebuje hořčík

Kakao obsahuje hořčík – pravděpodobně jde o nejlepší dostupný zdroj magnézia. A pravě hořčík může být nápomocen proti menstruačním křečím svou schopností relaxovat svalstvo.

 

Potřebujete rychlou energii 

Hormonální výkyvy v průběhu menstruačního cyklu mohou vést k únavě zejména v pre-menstruační fázi. Jestliže Vás čokoláda volá zejména v tomto období, vaše tělo možná pláče po větším příjmu energie nebo máte nízkou hladinu cukru v krvi. Kakao obsahuje nepatrné množství kofeinu, ale více theobrominu a ten se váže na anši nervovou soustavu odlišně než kafein…jednoduše řečeno: Dodá Vám energii a bude tuto hladinu udržovat několik hodin bez pokafeinovém propadu a vysílení nadledvinek!

(Kakao určené pro účely ceremoniální dokonce obsahem theobrominu převyšuje všechny ostatní dostupné boby). 

Theobromin je stimulant a prekurzor známého “hormonu štěstí”…

 

Potřebujete nabít baterky

Jestliže Vás víra v PMS stáhla už na dno, pak od čokolády žádáte psychické nebo emocionální povzbuzení. Je překvapující, jakou rychlostí čokoládá naplňuje tyto potřeby. Kakao je spouštěčem “feel good” chemikálií v našem mozku. Phenylethylamin (PEA) obsažen v kakau je příbuzný adrenalinové rodiny, která je produkována v mozku a uvolňována například, když se zamilujeme. Současně zvyšuje naši schopnost soustředit se a naši pozornost. 

 

 

 

Secret #3

Energetická očista dočista

 

Každé děťátko se narodí s extrémně rozvinutou senzitivitou – včetně Tebe a mne. Jak rosteme, vyvíjíme se, integrujeme jazyk, nápady, ideály a kulturu – vynalézáme také způsoby, jak se ochraňovat před naší vlastní citlivostí. Jednoduše proto, že jsme nabili zkušenností typu : cítít – vnímat VŠE nám pokaždé neslouží. Tento ochranný mechanismus je nám k užitku, je-li vědomě a správně používán.

 

Bohužel nás často oslepuje. Intuitivně rozpoznáte, když vnímáte něco z vašeho okolí nebo osob vás obklopujících. Když se neustále bráníme tomuto přirozenému vnímání – stane se po čase až nemožné rozlišovat, co skutečně cítíme?!

 

Vaše citlivost je vaše požehnání. 

Během své periody jsme otevřenější, zkrátka vnímáme více všemy smysly. A samozřejmě se stáváme citlivější ke všemu, co a kdo nás obklopuje.

 

Tento “pře”citlivělý čas je skutečným požehnáním – ale aby to tak opravdu bylo je třeba se ujistit, že si udržujete čistou energii vlastní.

 

Nejsnažší metodou je očistit se doutnající bílou šalvějí. Očistit nejen své energetické pole, zejména dlaně, srdeční oblast, oči, uši, chodidla…i místo, kde pobýváte. Zaveďte to jako pravidelnou hygienu, kdykoli máte s někým intenzivní setkání, vracíte se domů z města, z práce…

 

Šalvěj Vás očistí od všech rušivých energií, které Vám nenáleží.

 

Vyzkoušejte – pocítíte. Vaše aura si oddechne. Budete se cítit uzemněná, vystředěná, klidná a jasnější v tom, co opravdu cítíte Vy!!!

 

 

Secret #4

Obdržet Vyšší Moudrost a vedení

 

Čtvrté Tajemství plynule navazuje na předešlou očistu Vaší bytosti a prostoru. Teď už Vás nebudou rušit žádné externí energie – otevřely jste prostor k obdržení Vyššího vedení… Jak jsem již zmínila, Vaše zvýšená vnímavost je velkým darem. 

Následujících několik kroků Vás zasvětí do tajů, jak nechat svoji senzitivitu, aby Vás provázela, probouzela a vybízela k Žití Pravdy vašich životů. 

Měsíční čas je určen k rozjímání, meditaci a plánování. Ucítíte přirozené zpomalení ve vašem biorytmu, potřebu být tiše a v Tichosti, mít více času sama pro sebe. Tento čas by jste na sebe neměla nechat působit vnější vlivy…věnujte se vlastní tvorbě…psaní, zpěvu, kreslení…To vše jsou způsoby, jak vkročit do Moudrosti, která skrze Vás už proudí a chce být slyšena. 

Jednoduše si vytvořte mekkoučké a pohodlné místo – jen Vy víte, jak takové místečko má právě teď vypadat.

 

1) Ztlumte světla a zapalte si pár svíček 

2) Pusťte jemnou meditativní hudbu 

3) Dělejte NIC! 

To je celé…

 

Není třeba meditovat, abychom byly v meditativním stavu. Jen si dovolte prostě Být. Jen být, bez jakýchkoliv vyrušení. A vnímejte jaká zpráva z vašeho nitra vystoupá napovrch.

 

Secret #5

Menstruační kalíšek a proč je esenciální?!

 

Problematice a zákony schvalovanému nebezpečí, které se skrývá v běžných intimních hygienických potřebách se rozsáhle věnuji v titulním článku o projektu La luna llena…Zajímá Vás , jak může tahle věcička od základu změnit Váš život? 

https://amritam.cz/?p=733

 

Secret #6

Váš záměr je Vaše Síla

Vaše nejvyšší záměry účinkují jako světelný šíp, které míří přesně tam, kde je potřeba léčení. 

Záměr je startovací čára pro každý manifest – projev. Je to tvořivá síla, která plní vaše touhy a sny. Záměr je řízený impuls vědomí, který obsahuje semínko toho, co se snažíte vytvořit nebo vyléčit…Stanovit si záměr je snadné – zkuste těchto pár kroků.

 

1) Najděte si moment ztišení jen pro sebe

 

2) Položte dlaně na svoji dělohu

 

3) Vyslovte svůj záměr

Jsou tu dva druhy záměrů, se kterými je vhodné během menstruace pracovat.

 

Úmysl Tvořit a Pozvat

Vaše děloha je orgán, který může stvořit nový život a proto je tvořivým centrem, kde zdroj života a sexuální energie mohou darovat život kterémukoli z vašich nápadů a inspirací. Buďte čitelné ohledně vašeho záměru tvořit a zvát a pocítíte aktivní nápomoc od vaší dělohy.

 

Úmysl propuštění a léčení

Během své periody doslovně propouštíte ze svého těla. Vypustíte vajíčko, které prošlo vnitřní stélkou dělohy a neuhnízdilo se v ní a potřebuje opustit tělo. Vaše tělo a děloha má ale dar propustit nejen fyzické tkáně, ale také to mohou být myšlenky, přesvědčení, spojení s určitou osobou nebo jakákoli forma stagnace, která vám už déle neslouží a neprospívá. Stanovte své záměry jasně a buďte si jisté, že krev, která odchází z vašeho těla nese i to, co si přejete nechat jít.

 

Secret #7

Vaše léčivé ruce

 

Když Vás bolí hlava břicho nebo záda, vaše ruce se intuitivně přemístí do této oblasti, obejměte se, podepřete si bedra nebo si schováte obličej do dlaní…Protože v našich rukou spočívá přirozená léčivá schopnost. Proč tento dar nerozvíjet a použít ho se záměrem a jasným vedením? Jestliže trpíte křečmi nebo silným krvácením během vaší periody, rozprostřete své dlaně na podbříšek a nahlas oslovte svoji dělohu a vaječníky, vyslovte své přání a záměr. Prociťte teploučkou sálavou energii, která vstupuje do těla skrze vaše dlaně. Toto teplo Vám dovolí uvolnit a otevřít se. Křeče a otoky bývají nejčastěji vyjádřením tenze, a skrze dotek můžete toto napětí uchopit. Teď se pojďme posunout o další krůček…

 

Připravte rituál

Rituál má určitý rámec, počátek a konec, potřebuje speciální místo, nastavení, péči a přístup lásky a respektu. Pravidelné třeba i denní používání rituálu vašich léčivých dlaní zvýší vnímavost a spojení s dělohou. Můžete tento rituál opakovat třeba každý večer před ulehnutím. Stačí 5 – 10 minut v posteli s položenými dlaněmi na své pánvi s veškerou láskou a úctou

 

Vyberte si olej

Intuitivně si vyberte olej, se kterým by jste chtěla pracovat. Osobně upřednostňuji tak čisté oleje, jak jen možno : olivový (pozor na silné aróma), sezamový (zahřívací vlastnosti), avokádový nebo kokosový (spíše osvěžující až chladivý), můžete do něj kápnout 1 – 3 kapičky oleje esenciálního – s relaxační vůní levandule nikdy nic nepokazíte…

 

Automasáž – Mmmmm 

Dopřejte sama sobě péči a potěšení z doteku, jemně si masírujte celou pánevní oblast, podbříšek, pupík, kyčle a boky, kopírujte a hlaďte všechny kosti, které tuto citlivou oblast chrání. Prociťte i oblast vaginální, právě zde bývá často pnutí. Váš vlastní přístup je terapeutický nikoliv sexuální, ačkoliv nevadí pokud v sobě tyto energie masáží probudíte. Dovolte svým léčivým rukoum, aby Vás vedly.

 

Jednoduše ciťte, dotýkejte se, jemně vmasírovávejte olej do těla, napojujte se na energie hluboko ve vaší děloze, na magii Ženskosti – ženství. Tento něžný rituál má velké hlubiny a pomůže vašim samoléčivým schopnostem růst.

 

Buďte pozorné ke svým snům, jak k vám proplouvá vaše okolí a mění se váš vztah k němu….

 

EnJoy

 

 

Pin It on Pinterest

Share This