Amrit je slovo pocházející ze sanskrtu – a označující „Nektar“.

 

Nektar působí na rovině jak hrubohmotné, čímž pro nás mohou být jisté velmi vyživující látky, jako je právě kakao, byliny a další jedinečné substance, tak na naše těla jemnohmotná – těla energetická. Která nám pomáhají harmonizovat, působí tedy velmi pozitivně na naše myšlenky a emoce.

Mění svou silnou jemnohmotnou přirozeností vnitřní prostředí – pole člověka, a dávají tak možnost, aby na něm začala klíčit semínka, která vyrostou a přemění se ve sladké plody, tyto dary nám pomohou vytvořit životy po jakých toužíme. Životy, kde prim hraje láska, moudrost, sounáležitost, laskavost, hojnost, štědrost, tvořivost, radost což jsou atributy naší skutečné přirozenosti… respektive ty kvality, které jsou často kvůli nefunkčním vzorcům chování, myšlení a jednání, jež si přebíráme z rodinných schémat či společnosti, velmi zanedbané až zcela potlačené.

 

“Příroda je Tvou přirozeností” 

“Nature is your nature”

 

A my po takových Nektarech pátráme.

 

Příběh o Amritu z daleké Indie

…už to bylo příliš dlouho co Bohové bojovali s démony o Nektar nesmrtelnosti

 

Mrtvých již bylo přes příliš a po dlouhé době konečně boj ustal. Bohům se podařilo zmocnit se nektaru. V krásné mosazné nádobě ho v náručí držel Dhanvantari, Bůh medicíny a uzdravování. Když se zjevil nad bitevními polem a viděl tu spoušť, jeho srdce zjihlo soucitem, zželelo se mu ztracených životů a rozprášil pár kapek nektaru nad bojištěm.

To postačilo na to, aby mnohá těla, na která nektar dopadl ožila. Tam kde nektar dopadl na zem vyrostla kytička – bylinka, které se dodnes přisuzuje, že se zrodila z nektaru a má tak mnohé vlastnosti k tomu, aby probudila lidi k životu.

Říká se jí Amrit…

Pin It on Pinterest

Share This