MANA HEARTS

Tato mana je spojením ceremoniálního kakaa a mocných Himalájských bylin pocházejících z biologického zemědělství nebo bylin divoce sbíraných ajurvédskými herbalisty. 

Srdce o gramáži 10g / 48 g obsahují vždy denní dávku těchto bylin. 10-ti gramová srdéčka jsou zamýšlena jako Váš denní příjem kakaa a bylin zároveň. Větší srdce jsou dávkou určenou k rituálu nebo se můžete podělit v páru. 

Nově jsou všechny bylinné formule lehounce slazeny bio panelou (sušená třtinová šťáva, která si zachovala minerály).

Na požádání připravíme verze zcela neslazené!

s

OBJEDNÁVKY

Jedná se o aktuální sezonní nabídku, pro ceník a objednávku mě prosím kontaktujte na info@amritam.cz

 Kakao samo o sobě silná zemitá medicína,

 

obsahující nespočet vitamínů, minerálů a dalších látek na naše tělo jako Celek blahodárně působící, má ještě jednu neobyčejnou vlastnost –je vynikajícím nosičem léčivých látek. V Ajurvédě a ostatně i v počátcích farmacie jsou za takovéto látky považovány například mléko a ghee (přepuštěné a laktózy zbavené máslo). 

Stejně tak kakao také díky přirozeným zdravým tukům může navazovat tzv. účinné látky a snadno je transportovat skrze buněčné membrány a dopravovat je snadněji ke všem orgánům a do nitra buněk.

Zároveň kakao potenciál těchto substancí navyšuje a tedy mohou být vašemu tělu ještě prospěšnější.  

Této vlastnosti už po léta využívám a Kakao mne neustále zve k Tvořivosti a hravosti. 

Posledním hravým kouskem jsou krystalová kakaová srdce, která připravuji rituálně v tanci, vkládám do nich záměry léčení nebo jen Ticho. Na březnový úplněk se v srdci Evropy narodila první srdéčka: Mana Body, Mind, Spirit.*(mana – božský pokrm). 

Pracujeme se 100%-ní kakaovou pastou a nikoliv s pastou pro čokolatiéry – to má za následek fakt, že kakaová srdce  i nadále pracují a proměňují se   : kakao krystalizuje v několika odlišných formách, a přestože jej temperujeme, může se stát, že zakoupené srdéčko změní lehce vizáž v průběhu týdnů – nic to nemění na kvalitě produktu a při správném skladování ani na obsahu látek, ale jeho estetická forma se změní!

… ♥

Mana loving kindness / Blue lotos  

čisté kakao, 500 mg Modrého lotosu, bio sušená třtinová štáva, bio kakaové máslo

Nymphaea caerulea česky nazývána modrý leknín.

 Je ztělesněním ženského principu Buddhoství.

 

V mnoha starověkých kulturách, byl květ lotosu uctíván kvůli svému účinku na šišinku mozkovou, věří se, že posiluje naše spojení s duchovní říší a napomáhá meditačním praktikám. Rituálně jej užívali zejména staří Egypťané pak i Řekové, Indové a v některý částech Asie. Jinými slovy posiluje a otevírá intuici. Jeho povznášející a euforizující účinek podporuje stav radosti a uvolnění. Zároveň stimuluje libido a chuť do života.
Některé odkazy tvrdí, že jde o rostlinu s nejvyšší vibrací na planetě Zemi a právě k pozdvižení své vlastní vibrace ji užívali i Egypťané.
Má přítelkyně Kamila Narayani Orság, která se zaobírá aromaterapií a ajurvédou po mnoho let, se o Modrém lotosu vyjadřuje jako o avátarské rostlině: (pracuje s ním několik let v podobě esence a přírodního parfému – máte-li zájem o parfémek, objednejte si přímo od ní z odkazu výše):

Je odstranitelkou překážek a nejvyšším ztělesněním síly milosrdenství. Její srdce ve tvaru modrého lotosu je často používáno v meditacích na nalazení se na ten nejhlubší klenot v nás, čímž je právě ryzost ve formě odpuštění a pochopení, laskavost, přijetí a soucit v srdci, těle i mysli.
Teprve s otevřeným srdcem může správně proudit energie ze spodních center, čemuž pomáhají její silné afrodisiakální vlastnosti.
Tuto energii vyslanou vzhůru do centra srdce přemění na ten nejkrásnější klenot, který prozáří lidskou Bytost zcela.“

Om Mani Padme Hum.

Působí jako antidepresant,
rozpouští úzkostné stavy,
otevírá schopnosti intuice,
a celkově pozdvihuje náladu a nejen tělesnou vnímavost.

(Ve spojení s kakaem jsou schopnosti a kvality Modrého lotosu ještě mnohanásobně umocněny, i kakao samo je afrodiziakální a působí antidepresivně!)

  

Mana body

 

Obsahuje čisté kakao, 450 mg Shatavari, 350 mg Ashwagandhy.(na přání mohu připravit také srdce medikovaná jen jednou z bylin), bio sušená třtinová šťáva, bio kakaové máslo

Shatavari

— působí na lidský organismus chladivě. V Ajurvédě je možná nejužívanější ženskou bylinou, Ladí prý ženské tělo natolik, že by si taková žena, mohla dopřát 100 manželů ( překládá se jako 100 kořenů – “vri” hlíza/kořínek). Zároveň pracuje se všemi dalšími tkáněmi, oběhovým dýchacím reprodukčním a zažívacím systémem. V akci se výborně hodí při jakémkoliv oslabení ženských orgánů a sexuálních problémech všeobecně. Ajurvédští lékaři ji předepisují při neplodnosti, impotenci, menoupauze. Dále se užívá i při průjmových potížích a úplavici, žaludečních vředech, překyselení organismu, dehydrataci. Své použití najde i u plicních abscesů, rakovině, herpes a chronických horečkách. Využívá se i zevně k úlevě při ztuhlosti kloubů, krku… 

Zvyšuje tvorbu mateřského mléka, semena a vyživuje membránový mukus. Čistí krev a ženské pohlavní orgány ( užívá se i po hysterektomii). Její sattvická kvalita nás směřuje k lásce a oddanosti.

Ashwagandha 

— Má zahřívací yangové vlastnosti.Považuje se za indickou verzi ženšenu a překládá se jako koňská vůně, což si můžeme vyložit tak, že nám dává možnost disponovat koňskou silou, vitalitou a tím symbolizuje také sexuální sílu a zdraví. Hluboce pacifikuje energii větru (Váta typ) a tedy rozhozenost neukotvenost až roztěkanost. Její kořen se užívá při na posílení svalové energie, při přepracovanosti, nespavosti, sexuální slabosti, nervovém vyčerpání, problémech spojených se stárnutím organismu a tedy k celkové revitalizaci. Můžu pokračovat ještě dále: paralýza, roztroušená skleróza, stárnutí zraku, revmatismus, kožní problémy, kašel, anémie, neplodnost, otoky uzlin. Zkrátka tato mocná rostlinka zastavuje symptomy stárnutí a katalyzuje anabolické procesy těla a tedy růst a rozvoj! Čistí a vyživuje naší mysl, čímž ji nastoluje sattvickou a zároveň zklidňuje myšlenkové pochody a napomáhá hlubokému spánku a odpočinku.

 

Mana mind

Rituální spojení kakaa a 450mg Brahmi, bio sušená třtinová šťáva

Brahmi

— je uznáváno jako Médium, které nás spojuje s Brahmou/Inteligencí/Veškerenstvem. Je to bylina* sattvická (je kvalita rovnováhy, harmonie, dobroty, čistoty, univerzalizace, holistického, konstruktivního, kreativního, budování, pozitivního přístupu, zářivosti, vyrovnanosti, bytí, mírumilovnosti, ctnosti. Sattva – https://cs.qaz.wiki/wiki/Sattva). Odvádí toxiny z nervového systému a odstraňuje z něj různé blokace a ve stejný moment zklidňuje, revitalizuje a hluboce vyživuje mozkové buňky. Můžeme jí tedy připisovat zásluhy za zlepšení paměti, schopnosti koncentrace/meditace. Dle Ajurvédy probouzí Korunní čakru a balancuje pravou a levou mozkovou hemisféru. Pomůže nám s odstraňováním zlozvyků a také návyků různé povahy a to při zotavování z alkoholismu nebo drogové závislosti. (Obdobné účinky popisují lidé i ze zkušennosti s kakaem samotným).

Jako byliny předešlé i Brahmi disponuje čistícími vlastnostmi krevního řečiště, zlepšuje funkce immunitního systému a balancuje nadměrnou sexuální touhu. Očišťuje také ledviny a zároveň zklidňuje a opečovává játra.

 

 

  

Mana womb

 

Kakaový nektar a 450mg Shatavari obohaceno o prach z okvětních plátků růží!, bio sušená třtinová šťáva

Mana Womb vznikla ve spolupráci s dulami a terapeuty, kteří se zajímají o provázanost kakaa těhotenství a porodu, které má v tomto oboru dávnou tradici.
Tato receptura je zamýšlena především pro ženy a velmi vhodná právě pro těhotné a kojící maminky

 

 ♥

Mana spirit 

Kakao a 450 mg prastaré formule Orchid Ojas.

Asthavarga – „orchidejový úžas“ směs

Vzácný epigenetický adaptogen – jogínská hluboce restorativní wellnes formule.
 
Asthavarga Ojas je starodávný ajurvédský recept znám mezi jogíny a  používaný k hluboké aktivaci, omlazení a okouzlení Ojas. Obsahuje kořeny horských orchidejí, které jsou jedněmy z nejsilnějších  restorativních bylin na světě. Tato formule je pak schopná obnovit bodymindspirit! Prashanti de Jager (etnofarmakolog, herbalista, ekolog, jogín, učitel ajurvédy, dhanurvédy,…) považuje tuto formuli za absolutní esenci vitality našeho jádra! Jedná se o hluboce epigenetické adaptogenní byliny rostlinných spojenců, o nichž je známo, že hluboce podporují nejen wellness, ale i osobní evoluční cestu. Sám o tomto remediu tvrdí, že neexistuje žádná tržní hodnota, protože mnoho z těchto vzácných bylin prostě není na trhu dostupných a pouze se je snaží v ajurvédě už po staletí nahrazovat dalšími skvostnými bylinami. Prashanti sám sbírá kořeny orchidejí 1x za rok, tak aby rostlinu nepoškodil a není možné získat tohoto nektaru víc, než nabízí. (Všechny byliny jsou divoce rostoucí a tak je jejich síla mnohanásobně větší než u kultivarů).
Tato směs podporuje sílu nervového systému, imunity a těla jako celku. Jde o velmi výživný a posilující nektar jogíny vnímaný  jako zastavovač procesů stárnutí a chátrání organismu.
 
Asthavarga ojas obsahuje:
divoké i kultivované kořeny orchideje musli
divoké a kultivované kořeny orchideje kali musli
divokou a kultivovanou ashwagandhu
divoké a kultivované shatavri
divoké a kultivované guduchi
divokou a kultivovanou lékořici
vynikající kultivovaný šafrán
pravý divoký banslochan (bambusová mana)

 ♥

Mana Balancing

Obsahuje čisté kakao, 1g prachu z plodnice houby Korálovce, jemné slazení bio panelou

Mushroom Blend

Podporuje funkci mozku
Obohacuje tělo o antioxidanty
Protizánětlivý účinek
Prebiotikum neboli vyživuje dobré bakterie v žaludku
Snižuje hladinu cukru v krvi
Posiluje imunitu
Lví lak/Korálovec

Korálovec ježatý – Hericium alis Lví hříva je houba s jedinečným vzhledem, která roste na mrtvých nebo umírajících stromech v různých částech světa. Jeho kořeny pocházejí z asijské kultury. Patří nejen mezi houby medicinální, aleje také gurmánskou lahůdkou. Lví lak/hříva obsahuje různé minerály jako sodík, draslík, fosfor, zinek, hořčík, měď, mangan a vápník. Tato houba se již dlouhou dobu používá k rozvoji smyslových schopností, jasnosti a soustředění, zlepšuje nervové funkce a stimuluje produkci nervových buněk. Používá se také při ztrátě paměti související s věkem a snížené duševní schopnosti. Lví lak je houba, jejíž konzumace podporuje činnost mozku, zvyšuje celkovou energetickou hladinu, zlepšuje paměť a schopnost koncentrace. Tato houba je pravděpodobně nejznámější přírodní nootropikum. Jde o jedno z nejlepších přírodních prebiotik. Na základě výzkumů má protizánětlivé účinky, je bohatý na antioxidanty a má účinky na posílení imunity. Chuťově velmi delikátní a krémová.

Pin It on Pinterest