Jedinečný systém agrolesnictví a sklizeň kakaa criollo ve Finca El Porvenir v Alta Verapaz v Guatemale.

To, co děláme, je přímo spojeno s regenerativním agrolesnickým systémem. Přinášíme zdraví zpět na Zemi a přivádíme ty, kteří se chtějí uzdravit, blíže k přirozeně sklizenému kakau jako prostředku k zajištění ochrany životního prostředí.

 

Prvním krokem při obnově El Porvenir bylo jeho obnovení. Po péči o stromy původní bylo vysazeno více stromů a začala cesta budování fungujícího agrolesnického systému, hledající návrat k plné úrodnosti a nalezení nové lesní architektury pro kakaovníky, pěstované strategickým využitím stromů a keřů s plodinami a hospodářskými zvířaty v zemědělských systémech.

 

Pracujeme výhradně s lokálními partnery. Dalileo započal svůj projekt s jednou rodinou, která objevila téměř neúrodný (zcela vyčerpaný nesprávným obhospodařováním) pozemek ve státě Alta Verapaz. Nyní zaměstnává několik pracovníků z okolí  a nabízí tak podporu lokálním rodinám. Společně pracujeme na udržování hor pokrytých původními rostlinami, stromy z tvrdého dřeva, ovocem, květinami, motýly, včelami a další faunou a florou. Každý je součástí procesu a veškeré úsilí směřuje k budování lepšího prostředí.

  

Náš tým se stal rodinou. Je pro nás zásadní, abychom nadále spolupracovali, podporovali naše pracovníky, aby se učili, a inspirovali ostatní k růstu. Vítáme ty lidi, kteří se již zamilovali do našeho kakaa a chtějí zažít zemi, odkud pochází, a dozvědět se, jak pěstujeme a zpracováváme kakao. Vizí je pokračovat ve vytváření udržitelného rozvoje a budovat ekologickou vesnici a vzdělávací centrum, které bude přínosem pro půdu, návštěvníky, obyvatele i okolní komunitu.

Cacao Forest si klade za cíl vytvořit udržitelný kakao projekt. Prostřednictvím agrolesnictví – pěstování kakaovníků spolu s jinými druhy stromů – doufáme, že vytvoříme inovativní zemědělské modely, které zvýší kvalitu a produktivitu kakaovníků, zlepší obživu farmářů a ochrání životní prostředí. 

 

Abychom skutečně změnili způsob pěstování kakaa a pozitivně ovlivnili život zemědělců a životní prostředí, spolupracujeme s lidmi v celém hodnotovém řetězci, od producentů a výzkumníků, přes nevládní organizace, soukromé společnosti a zákazníky. Společně inovujeme pro udržitelné pěstování kakaa v budoucnosti.

 

 www.dalileocacao.com

 

Pin It on Pinterest

Share This