A      

Bude tomu zhruba celé léto, co se chystám ,,něco,, sepsat a podělit se s ostatnímy, trošku osvěžit tento nově vznikající ale nejen virtuální prostor…Jenže…ženy, ženy, ženy….a díkybohu, také se prožívám v ženském těle…Expresivní, dechberoucí a ohnivá kreativní fáze léta mi nedopřála chvilku zastavení….

A tak s prvním dechem přicházejícího podzimu – kdy je nejlepší nanosit si dříví ke kamnům, zapálit oheň a nalít si dobrého čaje pro ženy (momentálně se oddávám řebříčku nebo čekankové kávě s ajurvédskou bylinou shatawari) konečně usedám na vyprášenou ovčí kožešinku, procvičím meridián pro slezinu ( které je víc než doporučeno pověnovat se právě v září, kdy ji leccos pokouší) a začnu ťukat do klávesnice…

Z posledních kakaových setkání pro Ženy a Lunu je víc než jasné, že naše generace volají po obnově rituálních přechodů…uvítacím rituálem pro narozené děťátko počínaje, chlapeckou iniciací nebo menarché obřadem pro dívky stávající se ženou, schopnou zplodit nový život pokračujíce…přes mnoho fází v našich životech, každém měsíci, týdnech dnů v týdnu a jednotlivých dnech – rán, odpolední, večerů, nocí…až po menopauzu, která si zaslouží svoji pozornost stejně jako fáze předešlé…obřad k uctění ženy v jejím vstupu do fáze kouzelné vědmy.

Dnes začnu tématem, které je mnoha ženám zřejmé a známé, mnohé dle tohoto poznání žijí,ale některé stále otálejí…Přeji si podpořit Vás v nekompromisním jednání ohledně plodného období ženy aneb

,,Zloděj jménem hormonální antikoncepce,,!

Pokud Vás v tomto Váš partner nepodporuje, udělejte jednoduchý test – kdyby na farmaceutickém trhu byla dostupná pilulka, která jej učiní dočasně neplodným, užíval by ji?! – můžeme si pak udělat výstavu fotek jejich zděšených výrazů…

Mám dobrou zprávu: I pro muže už existuje nehormonální možnost kontroly oplodnění :
http://www.contraceptionmasculine.fr/andro-switch/

Takže si to shrneme: farmaceutický průmysl se nás neustále snaží přesvědčit, že jinak od přírody dokonalé ženské tělo, trpí jakýmsi syndromem a právě hormonální antikoncepce ženě pomůže se zlepšením její pleti, bude hubená jak lunt a pořád se příjemně uculovat na okolí…

Povím Vám tajemství : zdravá a přirozená menstruace vůbec není bolestivá, nepříjemná…jen Vy máte tento dar ve svých rukou a nikdo jiný. Je to nejkrásnější intuitivní citlivá hluboce očistná fáze, kdy se ženě otevírá vědomí…Může obdržet Vize důležité pro svůj život nebo i životy ostatních a celku.

Povězme si stručně něco k jednotlivým fázím našeho měsíčního cyklu z praktického a dokonce i lékařského hlediska:

Ovulace – nejerotičtější parfém na světě

První věc, o kterou nás hormonální antikoncepce připravuje je ovulace. Z vejcovodu se neuvolní vajíčko, které by mohlo být následně oplodněno, takže se žena stává vlastně neplodnou. Ale o to přece jde, můžete namítnout. Problém spočívá v tom, že když má žena své „plodné období“, je plodná na všech úrovních svého života. Nejde jen o to, že je schopna zplodit nový život, ale je schopna ho vdechnout i všem svým novým nápadům, projektům, záměrům i kontaktům.

V našem cuklu do sebe se do sebe jednotlivé energie a fáze přelévají a lehce mísí. Přijde mi fascinující uvědomění, že náš cyklus v sobě obsahuje zárodek světla v temnotě a zárodek tmy ve světle – yin yang. Když se ve „fází Matky“ uvolní vajíčko, zahajuje se tak proces směřující k menstruaci, a když se pak uvolňuje děložní sliznice ve „fázi Baby“ , začíná dozrávat vajíčko pro další ovulaci!

Muži byli od přírody vybaveni speciálními radary, aby přesně vycítili, kdy má žena své plodné dny. Navíc je každý chlap vybaven instinktem zachovat svůj rod, a proto také podvědomě hledá svoji Bohyni plodnosti, která by mu darovala potomka. Napadá mně jen dodat, že také máme svůj podíl na tom v jakém stavu se mužská populace právě nachází – nejednoho instinkty jsou zcela zmateny. Naše počínání je tedy kontraproduktivní – jen těžko k sobě přivábíme toho pravého samečka=o) Abychom to neměli už vůbec snadné, tak se polejeme ještě drahým parfémem od Chanelu třeba.

I ženin čich je vybaven zvláštní schopností vybrat si partnera, který svým genetickým vybavením zajistí početí zdravého plodu. Tak co, voní Vám Váš partner, i když vůbec ,,nevoní,,? V neposlední řadě má žena největší touhu se milovat právě v období ovulace, kdy je nejvíce smyslná, vášnivá a krásná. Zdá se tedy, že příroda vše promyslela do nejmenšího detailu a je tedy na nás, ženách, jak lehce se své energie Bohyně plodnosti vzdáme…

„Premenstruační syndrom“ aneb hněv Bohyně Kálí

Další věcí, o kterou nás hormonální antikoncepce oloupí, alespoň podle názoru většiny gynekologů, by měl být premenstruační syndrom. Už jen slovo syndrom může v ženách vyvolávat pocit, že je s nimi něco v nepořádku. Místo označení premenstruační syndrom proto raději používám označení „hněv Bohyně Kálí“.

Bohyně Kálí je hinduistická Bohyně, vyobrazovaná se dvěma páry rukou, přičemž v jedné drží meč, kterým nemilosrdně odsekává vše, co je již mrtvé, nepotřebné, zastaralé, aby vytvořila prostor něčemu novému. A právě tak často jedná žena v období před menstruací. Možná i proto je v tomto období pro muže tak trochu děsivá. Pokud si váš manžel beztrestně v posledních třech týdnech házel ponožky na zem a nepomáhal vám tak, jak by měl, může si teď být jist, že to náležitě schytá. Žena si v tomto období dokáže zjednat pořádek ve svém okolí. Nebojí se jít do konfliktu, vyjádřit všechny své potřeby, potlačené emoce, všechen svůj hněv, který se v ní nahromadil. Přestože tak někdy nečiní právě harmonickým způsobem, pro její duši je to proces očistný a potřebný. A i když by manželé a partneři byli často asi radši, kdyby hněv Bohyně Kálí dokázala zastavit nějaká kouzelná pilulka, i pro ně je to do jisté míry očista.

Vzduch se pročistí, vše co nebylo vyřčeno je na světě, a muž se může těšit, že v další fázi, která nastane za pár dní, bude jeho ženuška klidná jako beránek…navíc je to výzva pro nás ženy, umět se projevovat a zároveň krotit…umění Být ženou…důstojnou a milující…A samozřejmě odpočívat a být sama se sebou a svým rytmem – rytmem Planety a zůstat samasobě věrná.

Menstruace – nejvýznamnější očistný proces v životě ženy

Ženy, které užívají antikoncepci 21 dní a poté na 7 dní vysadí, sice menstruují, ale nejedná se o menstruaci v pravém slova smyslu. Jedná se o tak zvanou pseudomenstruaci, ke které dochází v důsledku poklesu hormonální hladiny a která je tedy pro ženské tělo naprosto neužitečná. Na rozdíl od skutečné menstruace při ní totiž nedochází k žádné očistě fyzické, natož mentální.

Při skutečné menstruaci ženino tělo opouští neoplodněné vajíčko, ale hlavně vše nepotřebné, co se za uplynulý měsíc nashromáždilo v děloze. Děloha, která je srdcem ženství, se tak očistí, omládne a je připravena, čistá a svěží, vstoupit do nového lunárního cyklu. Je pochopitelné, že se žena v průběhu menstruace cítí unavena. Vždyť tělo pracuje na plné obrátky, aby se očistilo jak na fyzické, tak na mentální úrovni. Podle tradiční čínské medicíny je menstruace silně spojena s našimi játry a tedy i naším hněvem, který s játry souvisí. A tak s prvním dnem menstruace odchází nejen neoplodněné vajíčko, ale i všechen hněv a negativní emoce, které se v ženě nahromadily. Důvod, proč se ženy tak snadno vzdávají své menstruace, je asi celkově negativní postoj, který k ní společnost chová. Menstruace se bere jako něco omezujícího; něco, o čem je nevhodné mluvit; něco, za co je třeba se spíše stydět. A přitom právě z menstruace si žena může udělat krásný rituál. Pokud se naučí vnímat, že toto období patří jen jí, že má právo se v tomto období hýčkat, rozmazlovat, naučí se zvolnit své tempo a vnímat očistný proces, který v jejím těle probíhá, pak brzo vycítí, že menstruace není její nepřítel, ale naopak spojenec číslo jedna.

V některých domorodých kmenech v Jižní Americe dodnes existují takzvané lunární chýše. Ženy, které v danou chvíli menstruují, se do ní na 4 dny odeberou a v chýši se věnují jen samy sobě. Ale o tom zase příště…s velkou radostí se s Vámi podělím se znalostí míst, kde takové chýše a SebeVědomé ženy existují a pobývají.

Konec pravých mužů v Čechách

Muži jsou na svou plodnost náležitě hrdí a na užívání čehokoli (snad kromě slivovice) si také moc nepotrpí. Bohužel antikoncepci užívají stejně, ať si toho jsou vědomi či nikoli. A to dokonce tu pro ženy. Čističky odpadních vod nejsou v současné době schopny z vody vyloučit zbytky hormonální antikoncepce, která se do ní dostává z moči žen. V našich vodách se tak nachází stále méně a méně rybích samečků, přičemž v samčí populaci žab se začínají objevovat jedinci, kterým rostou vaječníky. Čeští muži na tom zatím nejsou tak špatně jako žabáci, takže o vlivu ženské antikoncepce na jejich zdraví lze usuzovat pouze zprostředkovaně. Nicméně klesající plodnost mužů, rostoucí výskyt rakoviny prostaty a v neposlední řadě počet mužů na ulici, kteří chodí v upnutých růžových tričkách a v koupelně mají víc kosmetických přípravků než jejich partnerka, je alarmující a nemusí to být projevem jejich citlivosti. Silní muži jsou citlivý muži.

Milé Bohyně Plodnosti…teď už je jen na Vás vybrat si pilulku Vědomí nebo sladkého nevědomí=o)

Buďte šťastné…

Pro ty, co chtějí zapatrat na vlastni pěst pomuže odkaz níže:

DALŠÍ DŮVODY, PROČ NEBRAT HORMONÁLNÍ ANTIKONCEPCI
1. O všem, co Vás může potkat, píše knížka příběhů od Adély Novákové – Život bez hormonální antikoncepce:

JE LIBO EMBOLIE?
Malá šance? Ale je. Kouříte?…..Hm?
 
UBÍRÁNÍ VITAMÍNŮ Z TĚLA:
Nedostatek zinku je často způsoben dlouhodobým užíváním antikoncepčních tablet . v těle jim ale chybí mnoho minerálů, které umělé hormony ničí. Hned po vysazení byste proto měla užívat vitaminy A, E, B6, B12, zinek, hořčík a kyselinu listovou .

 

Nu a aby se neřeklo, že nabízím kritiku bez řešení:

Přikládám krátký úryvek od gynekoložky otisknutý v knize “Aby porod nebolel“ a následně také několik moudrých přirozených antikoncepčních řešení.

“Hormonální antikoncepci z principu odmítám pro její abortivní a škodlivé účinky na zdraví žen. Předepsat antikoncepci pro mne mj. znamená porušení základních pravidel lékařské etiky.

Lékaři, kteří podlehli mámení farmaceutických firem, přehlédli, že neléčí žádnou nemoc a naopak uvádějí fungování ženského organismu do zmatku a často až rozvratu. Porušují tak lékařskou přísahu a ničí integritu svého povolání…

Řešením je přirozené plánování rodičovství –  termín používaný k označení takových metod plánování  a předcházení těhotenství, které se opírají o pozorování přirozeně se vyskytujících známek plodných a neplodných fází v průběhu menstruačního cyklu. Což samozřejmě klade nároky na naši vlastní zodpovědnost za naše zdraví, prevenci a sociální chování. ( Dát si do pořádku samu sebe, svůj cyklus, nestresovat se atd atd. je jen a jen naše vlastní zodpovědnost milé dámy.)

Co je symptotermální metoda (STM) ?

Kontrola změn hlenu děložního hrdla s bazální teplotou, případné bazální teploty se změnami děložního čípku umožňuje vysoce efektivní předcházení početí. Koho zajímá více, pusťte se do svého vlastního pátrání na stránkách ligy pár páru www.lpp.cz nebo v knižní publikaci “Přirozené a spolehlivé plánování rodičovství“ Doc.MUDr. Květoslav Šipr a CSc a MUDr. Helena Šiprová.

Dále tu máme počítače německé výroby o velikosti asi budíku, které na základě několikasekundového měření bazální teploty v ústech(6ti hodinový měřící interval) a programu se statisíci teplotními křivkami vypočítávají plodné a neplodné dny se spolehlivostí srovnatelnou s hormonální ATK -Pearl Index 0,7. Navíc přesně předpovídají ovulaci a zaznamenávají statisku až 250 dnů Tvého cyklu.

Přeji příjemné pátrání a doporučuji umět správně odečítat=o)

 

Pin It on Pinterest

Share This