„Pokud daruješ růži, její vůně zůstane ve Tvé dlani „

 

Dotek je jeden z nejkrásnějších a nejsilnějších možných projevů lásky, vřelosti a spolunáležitosti.   

 

Nejen, že ujišt’uje Duši, že patří do těla, ale také Zklidňuje nervovou soustavu, odstraňuje emoční nevyrovnanost, utiší rozbouřené víry myšlenek, pomáhá prohloubit dech, rozproudí oběhové systémy, probudí život a celkově tělu hluboce uleví.  

 

Jak často nejsme spokojení s nějakou částí svého těla? Jak často se nám na našem těle něco nelíbí?….. A ztěžujeme si? Pokud ne navenek, alespoň uvnitř? Už to samotné slovo stěžovat si poukazuje na to, že pokud to děláme, děláme si život těžší…. 

 

 

Naše tělo nespokojenost našeho vědomí zaznamenává, cítí, vnímá, a dle toho se také chová a vypadá a vzyařuje navenek.

 

 

Můžete si říci, že se mi to mluví, když mám zdravé tělo modelky, ale vyvedu Vás z omylu. Přesto, že můžeme mít od přírody sebedokonalejší dar a tvar, pokud si ho nejsme náležitě vědomí a nepečujeme oněj, byť’ jen uvědomováním si ho,  brzy se dary stávaji spíše překážkou a břemenem. 

Vzpomínám si na svá “ modelkovská léta“ kdy jsem žila a pracovala v Los Angeles. 

Šla jsem si jeden večer do klubu zatančit a seznámila jsem se tam s ženou – boubelkou, která žila na předměstí, učila na základní škole děti a věnovala se astrologii. 

 

 

Tato žena mi zcela změnila pohled na to, co je krásné. Nebyla fyzicky přes příliš hezká, ale byla vskutku krásná! Rozesmátá, spokojená a zářila magnetizmem, který mne k ní přitahoval.

 

 

Uvědomila jsem si, že se tato žena zcela přijímá na všech rovinách taková jaká je, dokázala si ze svých kil navíc udělat láskyplnou legraci, a vřele se tomu smát. Jednoduše byla do sebe a svého těla zamilovaná. Takové přijetí a láska vytvořily něco jako alchymystický nektar, který přitahuje, vyživuje a prozáří ostatní jako včely voňavé kvítí. Mezi zakomplexovanými modelkami a herečkami tato žena hrála prim. Ovládla parket a celý klub jí byl u nohou.

 

 

Jak často dokážeme sami své tělo ocenit, vnímat ho, a cítit se v něm opravdu dobře, opravdu doma?

 

 

Jak často se cítíme ve svém těle krásně, jak často se v něm cítíme blaženě? tj, naplněně, jemně a pevně, jistě a …..miluju to slovo „mňamózně“?

Jedním ze způsobů, jak se na své tělo krásně naladit je tanec, další třeba promlouvání, a taky citlivý a milující způsob je masáž sebe sama.

Dopřejte si alespoň jednou za dva týdny den či podvečer sam(a) se sebou.

Několik hodin jen pro sebe, pro to, co žije uvnitř vás a pro vaše tělo.

 

 

Opečujte své vnitřní Božstvo, aby z Vás mohlo sálat, vonět i chutnat jako éterický sladký med, at‘ jste žena či muž….

 

 

  • Nejprve si připravte něco lahodného…čaj kakao?…Sedněte si s šálkem, a vnímejte po celou dobu co si užíváte vůně, chuti a tepla lahodného čaje všechny vjemy nejen z venčí, ale také váš dech a vše, co se děje nejen ve vašem emočním a mentálním těle, ale vnímejte hlouběji, co se děje ve vašem fyzickém těle…. 

 

  • Poté si namíchejte peeling (3 lžíce jemně mleté himalájské soli,1 lžičku mandlového oleje, a pár kapek jasmínového, růžového či jiného esenciálního oleje, nebo oleje Neroli z pomerančových květů.

 

Mírně si sůl nahřejte a postupně ji pevnými tahy vmasírujte do vaší kůže. 

Jelikož je podvečer a chcete se zklidnit, postupujte směrem ze shora dolů. 

Dělejte to vědomě, pomalu, dopřejte si čas.

Po této procedůře si můžete tělo naložit do vany a zůstat tak v teplé vodě.

 

  • Potom, co se lehce osušíte, pokračujte masáží celého těla v pohodlí vaší postele. Doporučuji mít několik příjemných bavlněných nebo hedvábných šátků, které si můžete dát pod sebe a na sebe, a nebude Vám vadit je zamastit. Doporučuji kombinaci 3 lžic meruňkového oleje nebo oleje z vlašských ořechů, nebo zase mandlí a opět pár kapek květové esence. Namíchejte si svůj olej a opečujte milujícimi doteky své tělo, obličej, krk, ňadra, paže, podbříšek, i intimní partie, nohy, až k chodidlům.  

 

Zpříjemnit atmosféru si můžete krásnou hudbou, a udělat si tak takový sebe milující rituál, a opravdu si ten čas sam(a) se sebou naplno užít.  

 

Samo dotekový rituál je také velice příjemný hned po probuzení, kdy si dáte alespoň čtvrt hodiny na to, se jemňoučce protahovat, pomalu rozpohybovávat svou páteř, prsty, čelisti, krk, hluboce se prodýchat a dotýkat se vědomě svého těla, krásně, laskavě, milujícně, tak jak by jste si přáli aby to dělala dokonalá milenka/ milenec.

 

S tímto rituálem po ránu budete krásně odpočatí a naladění začít svůj den v klidu, s dechem, v hloubce, s vědomím milujicí laskavosti v každé buňce vašeho těla. 

 

Pokud se ale probudíte a cítíte těžkost v těle, nevůli vůbec vstát, doporučuji začít váš den peelingem celého těla na sucho. Použijte hrubší kartáč, a nebo lufu, směrem od chodidel vzhůru se jí promasírujte, a poté si dejte vlažnou, nebo studenou ( v závislosti na počasí) sprchu. 

 

Můžete si kůži po sprše naolejovat, cítíte- li, že je suchá, mastným sezamovým olejem s kapkou povzbuzujícího esenciálního oleje Rozmarýnu, Bergamotu nebo Grepu. 

Pokud je horké léto, nejraději sahám po chladivém kokosovém oleji. 

Další úžasná nabíející auto masáž je olejová masáž chodidel, kterou můžete po ránu celé své tělo rozproudit. Esence Bazalky, Zázvoru, Jehličnanů, nebo opět Rozmarýnu je ta správná volba v zimě. 

 

V horkých dnech a nebo teplém podnebí doporučuji vlažné koupele chodidel s kolečkem citrónu, pomeranče a čerstvou kytičkou máty.  

 

Opečování dlaní je další možnost, jak udělat sami svému tělu moc dobře. 

 

Prohmatáním prstů uvolníme nervovou soustavu, a prohmatáním prstových kůstek vytvoříme prostor pro životní sílu, aby mohla lépe plynout a my už nezažívaly syndrom neprokrvených studených rukou. 

Ve centru dlani se nachází bod srdce, jemnou stimulaci s kapkou růžové esence uvolníme emocím a naakumulované stažení v srdeční oblasti, které má za následek stažení celého těla. 

Zaměřte se na své dlaně, vnímejte střed dlaní plně je procit’te.

 

Zůstaňte v leže a položte své dlaně nejprve na hlavu a nechte působit několik minut, to samé na srdce i břicho. Toto je aktivace tří hlavních marmových bodů na těle. Tuto praxi je snaží dělat na jiném těle než na svém tak, aby mohly středy dlaní mezi sebou komunikovat a to tak že se položí jedna dlaň na tělo a druhá pod tělo. Pranická komunikace mezi dlaněmi tímto způsobem prostoupí vaším tělem a prodchne ho silou. 

Stejným způsobem můžete přikládat své dlaně na různá místa na vašem těle, orgány, podbříšek a jiná potřebná místa. Komunikujte s nimy právě skrze láskyplný dotek, a klidně i tichými slovy, poděkujte tělu.

 

S láskou

Narayani

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This