Symbol Radosti

 

Kolibřík je silovým totemovým zvířetem mnoha prastarých tradic, které tvrdí, že správné provedení některých tanců a praktik přivede zpět zvířata, bílí lidé (mladší bratr) zmizí nebo se naučí naslouchat a žít dle tradic bratra staršího (původních obyvatel) a opět poznáme radost dávných dob. V mayské tradici je kolibřík spojován s černým sluncem a s pátým světem. Právě on nám může poskytnout medicínu pro vyřešení hádanek protikladů duality.

 

Kolibříkova píseň probouzí medicínské květy jeho pohyb je vibrací ryzí radosti. Rostliny milují kolibříka, ten je oplodňuje a zaručuje pokračování rodu a ony kvetou a žijí díky kolibříkům.

 

 

Dokáží létat ve všech směrech a také se zastavit zdánlivě nehybně na jednom místě – ve středu. Velký Duch stvořil kolibříka trochu odlišně od ostatních opeřených tvorů.

 

Peří kolibříků se od pradávna používá pro čarování a kouzla lásky. Jejich pírka prý otevírají srdce a bez toho nemůžete nikdy okusit nektaru blaženosti života. Tito bratři a sestry žijí v zázračné zemi hojnosti, přelétají od jednoho květu k druhému, ochutnávají jejich esence a i oni pak září všemi barvami.

 

Buďte jako oni, nechť vaše přítomnost přináší i ostatním radost… Pomáhejte i jim ochutnávat šťavnatý nektar života, nořte se do krásného prostředí a pomáhejte si.

 

Kolibřík drží luk krásy jemně vykládaný zlatými a stříbrnými květy, perlami a drahými kameny. Ošklivost a hrabivost, disharmonie a neshody jej donutí rychle odlétnout z takového místa. 

 

 

Meditace na kolibříka:

Slétněte se pohodlně usadit na zem, kolibřík přináší melodicky smích a radosti z darů Tvůrce, otevřete se jim. Zanechte posuzujícího postoje, uvolněte se. Bezpochyby Vám kolibřík daruje záblesky Ducha, poletujícího tu a tam a všude. Připravte se na nové exploze energie, které roztočí vaše smysly.

 

Kolibřík objímá nejvyšší estetiku… slyší nebeskou hudbu a  s ní je sladěn. Nebuďte před ním hrubí, kolibřík je křehká bytost a tak i jeho medicína, přesto ustojí ty největší hurikány.

 

 

 

Cílem je krása a kolibříkovým posláním je žít radost a svobodu a ukazovat ostatním cestu do ní, dovnitř sebe. Uvězníte-li ho v kleci, brzy zemře.

 

zdroj : Medicinske karty Jamie Sams & David Carson

Pin It on Pinterest

Share This