Setkávám se s ženami, které nenávidí svoji periodu, svoji plodnost, vlastně ještě stále ženství jako takové…

Není se čemu divit, kult Bohyně plodnosti a hojnosti, dary našeho ženství a síli intuice, spojení se Zemí a jejími dary byly předchozími generacemi (a zejména tradice pohanské a slovanské) pohřbeny přehluboko. Co Jednou Existovalo nemůže zmizet. Zůstává ale také bolest, utrpení z nepochopení zapsaná v hloubce naší dělohy a kostí, které pamatují vše…radostné i bolestné a také stále vládnou stejnou mocí. Podívejme se, jak harmonizovat hormonální stav: Jak spíš, jak se soustředíš přes den, jak relaxujeme ,jak šťavnatý je tvůj sexuální život?! Jednoduše se můžeme zaměřit na náš „měsíční čas“ je to detektor jakéhokoliv imbalancu – rekapitulace měsíce minulého. 

  

Je třeba dělat první kroky jako první…zní to tak jednoduše hloupě…

Ale potkávám tolik zmatených žen, které navštěvují všemožné kurzy wosrkshopy rituály atd atd., aby  se staly moudrými čarodějkami, co umějí létat. Ale dřív než nám narostou křídla je potřeba odhodit zátěže. Má babička tvrdívala – dřív než se naučíš létat, je potřeba umět si pořádně utřít zadek! Tolik patrné v dnešní uhoněné společnosti..pořád a pořád si komplikujeme život, nevíme,co je pokora a vděčnost. 

 

Jsem vděčná, že jsem v ženském těle a objevuji jeho dary a schopnosti…  

 

Kdo dočetl až sem, může udělat první krok…o antikoncepci jsem se už zmiňovala…volba je jen na Vás…dalším krokem je přestat používat pomůcky intimní hygieny, které jsou neekologické tzn. zraňují živou Matku Zemi a tedy i nás – pochopitelně vně i vnitřně. Běžné tampony a vložky jsou napuštěny dráždivými chemikáliemi a když se ohlédněte za sebe, spatříte kolik nerecyklovatelného odpadu za sebou v této podobě necháváte?! 

— Alespoň malým krůčkem k vylepšní jsou intimní pomůcky pocházející z ekologické výroby!!! Sledujte dobře, co nakupujete- to, co máte v košíku, to také podporujete!  

 Eko bavlna vložky, které se také dají prát! Stačí popátrat po internetu nebo alternativních obchůdcích, stejně jako některých se zdravou výživou. (Také si je můžete ušít samy-DIY vás podpoří i v kreativnosti a to je silný aspekt ženství). 

— Pro ženy, které mají nepravidelnou, bolestivou jakkoliv jinak problematickou periodu, doporučuji alespoň pro začátek jako přechod menstruační kalíšek…Můžete tak přijít do kontaktu se svou menstruační krví a sledovat tak zápis všeho, co jste v lunárním měsíci prožila. Krev se velmi liší podle toho, zda jste si dopřála odpočinek v klidové fázi, zda jste prošla výraznou stresovou nebo i traumatickou situací. Menstruační kalíšky jsou vyrobeny z lékařského silikonu – u jeho výběru si na toto dejte obzvlášť pozor! (Některé levné varianty z Číny a neověřených zdrojů mohou být vyrobeny ze zdravotně závadných materiálů).  Navíc jsou hypoalergenní, nevysušují a nemění vnitřní pH, neobsahují latex, toxiny ani bělidla!!!Díky takovému kalíšku můžete vyměnit v průměru 11 400 spotřebovaných tampónů za 2-3 kalíšky! Je to velmi osobní a intimní krok.  

— Alternativou ke kalíšku může být mořská houbička…není to časté,ale některé ženy opravdu cítí kalíšek uvnitř, což může být trošku nekomfortní. Houbičky jsou živočišného původu, vyznačují se vysokou savostí, jemnou strukturou. Obsahují anorganické soli sodíku, jódu, brómu a křemíku. Mohou nahrazovat také „intimky“. Ale nepoužívejte je při zánětech a infekcích! Jejich sběr a pěstování vlastně chov=o) I lov je korigován. 

 

Tyto varianty jsou obzvášť šetrné k nám, naší planetě i naší peněžence. 

 

A krok nejdelší nebo také jeden z posledních nabízených je volná menstruace.

 

Nu a pak tu máme celou škálu zdravotních problémů…tak například kvasinková infekce…Já osobně jsem tyto nepříjemné problémy měla už jako holčička…Kde se nedá uvažovat o možnosti, že mne nakazil neuvážený pohlavní styk…jen a pouze psychika a nekvalitní čokoláda plná cukru…Kvasinky byly spolehlivým ukazatelem toho, jak se má moje dětská duše – provázaná s problémy mých rodičů. 

 

I teď v dospělosti si na mne kvasinky dovolují – a jsem jim vděčná za to, že mne nenechávají usnout na vavřínech, ale opět spolehlivě odrážejí moji vitalitu a psychickou ne(pohodu). Skrze vypořádávání se s nimy jsem se propracovala i k čím dál tím lepším a jednodušším stravovacím návykům…Kvasinky mají totiž moc rády lepek, škroby, cukry…Ráda se podělím o své zkušenosti ze souboje s těmito potvůrkami přírodní léčbou.

 

 

Velmi doporučované přírodní cesty léčby, posílení a vyživení:

 

Vyplatí se dietovat vilkakora – neboli kočičí dráp-uňa de gato –pochází z deštného pralesa Amazonie a dalších tropických oblastí střední a jižní Ameriky. Indiáni ji po staletí používají k léčbě rozličných onemocnění včetně artritidy, sexuálně přenosných infekcí, vředů, horečky a dokonce i rakoviny. Mnoho účinků je už vědecky prokázáno například: stimulace imunitnního systému, silné protizánětlivé účinky, antioxidační schopnosti, tonizace srdeční funkce, očista krve a protisrážlivý účinek. Šamany a dalšími přírodními léčiteli hojně doporučovaná k léčbě zkrátka všeho – výrazně tonizuje ženské pohlavní orgány a jejich funkce-doporučováno před početím… 

 

Dalším zázrakem z pralesa je dračí krev- Sangre de drago – Croton Lechleri – živice- míza z amazonského stromu. Díky obsaženým složkám je v Peru již po staletí využívané místními obyvateli v etnické medicíně, informace o působení byly předávány z pokolení na pokolení. V Peru je užívané jako podpora klasické medicíny vně a vnitřně. U nás získává popularitu jako doplněk stravy s možnými příznivými účinky na organismus, může napomáhat jeho správné činnosti, zmírňovat následky špatné skladby stravy a nezdravého životního stylu. Silné účinky antivirové, antibakteriální, protiplísňové, hemostatické, protinádorové, protistresové a tonizující. Posiluje imunitní systém a napomáhá regeneraci organizmu. O dalších a osobních zkušenostech Vám musím povědět osobně…a prozradím Vám, že máme k dispozici krev tohoto stromu v jeho nezředěné podobě, předanou indiány z ekologických projektů, se kterými úzce spolupracujeme. Jejich pořízením zároveň podpoříte projekt Medicinální prales a další, kterée se soustředí na ochranu pralesa zejména před těžařskými nájezdy.  

 

NaturGyn – bylinné detoxikační poševní tělísko určeno pro udržování gynekologického a urologického zdraví ženy. Odstraňuje z pochvy staré buňky, hleny, odumřelé bakterie a zbytky krve a udržuje a opečovává gynekologické I urologické zdraví ženy.  

 

Secret Ceres – tradiční přípravek užívaný ženami po celá staletí v Asii pro jedinečnou očistu vagíny (přispívá u urdžení dobrého stavu vaginální mikroflóry) a to i na energetické úrovni. Rostliny zpracované v tomto produktu, který tvarem připomíná krápník, vyrostly v úrodném, bohatém, neznečištěném prostředí. Složení: Kurkuma,pelyněk,Eurycoma lingifolia, piperis folia, oak gal, posvátná bazalka, malva ořech, marhaník, Artézská pramenitá voda, alunit, kaolin  

 

Pokud Vás toto téma oslovilo a nevíte si rady, neváhejte s námy konzultovat skrze email schránku nebo i osobně. Rády Vám poradíme, posdílíme osobní zkušenosti. Nabízíme také vlastní produkci kalíšků a odběr houbiček, stejně tak kvalitní herbální prostředky jako Vilkakora a Dračí krev z vlastních odběrů.

Pin It on Pinterest

Share This