Nabídka nektarů

Kakao Guatemala 100%

Odrůda: Criollo


Čistá kakaová hmota z kakaových bobů
Původ: rodinná farma v oblasti Alta Verapaz, Guatemala

Je mi ctí nabídnout Vám kakao přímo od producenta/pěstitele

Nebojácného muže (pro mne je to muž se lvím a obrovským srdcem), kterému se daří zhmotňovat své vize a naplňovat své sny…tvořit Ráj na Zemi tady a teď… a jak to dělá? Dělá to, čemu věří.

Od teď si můžeš čistou 100% ceremoniální kakaovou hmotu objednat snadno a rychle tady:

S použitím patronského kódu „Amritam cacao“ získáš 20% slevu!

Tato farma je zcela off-grid a pěstuje a zpracovává kakao dle tradičních metod. Půda je obhospodařována na principech permakultury a udržitelného zemědělsko-lesnického hospodářství. Významně se podílí ve změně v přístupu lokálních zemědělců a rodin ke stromům (Guatemala je jednou z mnoha zemí, kde farmářství mělo dramatický vliv na stav pralesa a ten byl takřka zničen, jelikož hodnota stromů se počítá teprve, když se změní ve stavební nebo topný materiál). Kanaďan Laurent a jeho mayská žena Beronika s pomocí místních přeměnili tento neúrodný kus pozemku zpět ve šťavnatý a zdravý les, který je z velké částí jedlý. Kakao se jim daří pěstovat bez vedlejší spotřeby vody ve zcela přirozených podmínkách. Koupí tohoto kakaa vězte, že pomáháte udržovat balanc na Zemi a rozvíjet tento projekt, který dáva živobytí mnoha guatemalským rodinám a nabízí inspiraci místním, kterým pomáhá měnit tradiční,ale již nefunkční přístupy k půdě, rostlinám a zvířatům.

Ceremonial

— Hmota je nejméně zpracovávána a může připadat těžší ke trávení, hodí se skvěle k jakémukoliv ceremoniálnímu použití…

Ritual

— dle mého úsudku vyniká nejlepší chutí, fakt že je „fine grounded“ velmi pečlivě zpracováno/mleto/třeno mu propůjčuje velmi jemnou „smoothy“ texturu a zdá se tedy jemnější, používám jej ráda spíše k oslavám, tanci, probouzení vášně

Ancestral

— Je zpracováno jako Ritual a vypadají obdobně, nicméně 20% olejů je odstředěno a to zanechává více aktivních/efektivních látek. Používám jej o to raději k introspektivním cestám, meditacím, klidným a soustředěným událostem…působí nejintezivněji,ale fakt, že obsahuje o 20% méně olejů, jej činí méně snadno stravitelným (stravitelnost zde odměřuji dle vysokých ceremoniálních dávek), chuť je nápadně fermentovaná). Právě takto bylo připravováno kakao mayskými předky!

Raw verze

— kdy kakao nebylo ani zlehka opraženo, neprochází fermentačním procesem a je sušeno na slunci zcela unikátním způsobem – nicméně jej doporučuji cacao znalcům/milcům pro fakt, že se může hůře trávit a vaše tělo potřebuje jistý trénink.

 

MANA HEARTS

Tato mana je spojením ceremoniálního kakaa a mocných Himalájských bylin pocházejících z biologického zemědělství nebo bylin divoce sbíraných ajurvédskými herbalisty. 

Srdce o gramáži 10g / 48 g obsahují vždy denní dávku těchto bylin. 10-ti gramová srdéčka jsou zamýšlena jako Váš denní příjem kakaa a bylin zároveň. Větší srdce jsou dávkou určenou k rituálu nebo se můžete podělit v páru. 

Kakao samo o sobě silná zemitá medicína,

 

obsahující nespočet vitamínů, minerálů a dalších látek na naše tělo jako Celek blahodárně působící, má ještě jednu neobyčejnou vlastnost –je vynikajícím nosičem léčivých látek. V Ajurvédě a ostatně i v počátcích farmacie jsou za takovéto látky považovány například mléko a ghee (přepuštěné a laktózy zbavené máslo). 

Stejně tak kakao také díky přirozeným zdravým tukům může navazovat tzv. účinné látky a snadno je transportovat skrze buněčné membrány a dopravovat je snadněji ke všem orgánům a do nitra buněk.

Zároveň kakao potenciál těchto substancí navyšuje a tedy mohou být vašemu tělu ještě prospěšnější.  

Této vlastnosti už po léta využívám a Kakao mne neustále zve k Tvořivosti a hravosti. 

Posledním hravým kouskem jsou krystalová kakaová srdce, která připravuji rituálně v tanci, vkládám do nich záměry léčení nebo jen Ticho. Na březnový úplněk se v srdci Evropy narodila první srdéčka: Mana Body, Mind, Spirit.*(mana – božský pokrm). 

  

Mana body

 

Obsahuje čisté kakao, 450 mg Shatavari, 350 mg Ashwagandhy.(na přání mohu připravit také srdce medikovaná jen jednou z bylin).

Shatavari

— působí na lidský organismus chladivě. V Ajurvédě je možná nejužívanější ženskou bylinou, Ladí prý ženské tělo natolik, že by si taková žena, mohla dopřát 100 manželů ( překládá se jako 100 kořenů – “vri” hlíza/kořínek). Zároveň pracuje se všemi dalšími tkáněmi, oběhovým dýchacím reprodukčním a zažívacím systémem. V akci se výborně hodí při jakémkoliv oslabení ženských orgánů a sexuálních problémech všeobecně. Ajurvédští lékaři ji předepisují při neplodnosti, impotenci, menoupauze. Dále se užívá i při průjmových potížích a úplavici, žaludečních vředech, překyselení organismu, dehydrataci. Své použití najde i u plicních abscesů, rakovině, herpes a chronických horečkách. Využívá se i zevně k úlevě při ztuhlosti kloubů, krku… 

Zvyšuje tvorbu mateřského mléka, semena a vyživuje membránový mukus. Čistí krev a ženské pohlavní orgány ( užívá se i po hysterektomii). Její sattvická kvalita nás směřuje k lásce a oddanosti.

Ashwagandha 

— Má zahřívací yangové vlastnosti.Považuje se za indickou verzi ženšenu a překládá se jako koňská vůně, což si můžeme vyložit tak, že nám dává možnost disponovat koňskou silou, vitalitou a tím symbolizuje také sexuální sílu a zdraví. Hluboce pacifikuje energii větru (Váta typ) a tedy rozhozenost neukotvenost až roztěkanost. Její kořen se užívá při na posílení svalové energie, při přepracovanosti, nespavosti, sexuální slabosti, nervovém vyčerpání, problémech spojených se stárnutím organismu a tedy k celkové revitalizaci. Můžu pokračovat ještě dále: paralýza, roztroušená skleróza, stárnutí zraku, revmatismus, kožní problémy, kašel, anémie, neplodnost, otoky uzlin. Zkrátka tato mocná rostlinka zastavuje symptomy stárnutí a katalyzuje anabolické procesy těla a tedy růst a rozvoj! Čistí a vyživuje naší mysl, čímž ji nastoluje sattvickou a zároveň zklidňuje myšlenkové pochody a napomáhá hlubokému spánku a odpočinku.

 

Mana mind

Rituální spojení kakaa a 450mg Brahmi.

Brahmi

— je uznáváno jako Médium, které nás spojuje s Brahmou/Inteligencí/Veškerenstvem. Je to bylina* sattvická (je kvalita rovnováhy, harmonie, dobroty, čistoty, univerzalizace, holistického, konstruktivního, kreativního, budování, pozitivního přístupu, zářivosti, vyrovnanosti, bytí, mírumilovnosti, ctnosti. Sattva – https://cs.qaz.wiki/wiki/Sattva). Odvádí toxiny z nervového systému a odstraňuje z něj různé blokace a ve stejný moment zklidňuje, revitalizuje a hluboce vyživuje mozkové buňky. Můžeme jí tedy připisovat zásluhy za zlepšení paměti, schopnosti koncentrace/meditace. Dle Ajurvédy probouzí Korunní čakru a balancuje pravou a levou mozkovou hemisféru. Pomůže nám s odstraňováním zlozvyků a také návyků různé povahy a to při zotavování z alkoholismu nebo drogové závislosti. (Obdobné účinky popisují lidé i ze zkušennosti s kakaem samotným).

Jako byliny předešlé i Brahmi disponuje čistícími vlastnostmi krevního řečiště, zlepšuje funkce immunitního systému a balancuje nadměrnou sexuální touhu. Očišťuje také ledviny a zároveň zklidňuje a opečovává játra.

 

 

 ♥

Mana spirit 

Kakao a 450 mg prastaré formule Orchid Ojas.

Asthavarga – „orchidejový úžas“ směs

Vzácný epigenetický adaptogen – jogínská hluboce restorativní wellnes formule.
 
Asthavarga Ojas je starodávný ajurvédský recept znám mezi jogíny a  používaný k hluboké aktivaci, omlazení a okouzlení Ojas. Obsahuje kořeny horských orchidejí, které jsou jedněmy z nejsilnějších  restorativních bylin na světě. Tato formule je pak schopná obnovit bodymindspirit! Prashanti de Jager (etnofarmakolog, herbalista, ekolog, jogín, učitel ajurvédy, dhanurvédy,…) považuje tuto formuli za absolutní esenci vitality našeho jádra! Jedná se o hluboce epigenetické adaptogenní byliny rostlinných spojenců, o nichž je známo, že hluboce podporují nejen wellness, ale i osobní evoluční cestu. Sám o tomto remediu tvrdí, že neexistuje žádná tržní hodnota, protože mnoho z těchto vzácných bylin prostě není na trhu dostupných a pouze se je snaží v ajurvédě už po staletí nahrazovat dalšími skvostnými bylinami. Prashanti sám sbírá kořeny orchidejí 1x za rok, tak aby rostlinu nepoškodil a není možné získat tohoto nektaru víc, než nabízí. (Všechny byliny jsou divoce rostoucí a tak je jejich síla mnohanásobně větší než u kultivarů).
Tato směs podporuje sílu nervového systému, imunity a těla jako celku. Jde o velmi výživný a posilující nektar jogíny vnímaný  jako zastavovač procesů stárnutí a chátrání organismu.
 
Asthavarga ojas obsahuje:
divoké i kultivované kořeny orchideje musli
divoké a kultivované kořeny orchideje kali musli
divokou a kultivovanou ashwagandhu
divoké a kultivované shatavri
divoké a kultivované guduchi
divokou a kultivovanou lékořici
vynikající kultivovaný šafrán
pravý divoký banslochan (bambusová mana)

 

Pin It on Pinterest