Namaste,

Mé jméno je Marieli, narodila jsem se, jako nekonečná možnost vyjádření Existence – Života a opět se do tohoto bodu navrátila.

 

Narodila jsem se, abych byla šťastná a zdravá, nikoliv normální…říkám si v této době 😀

 

Má cesta k plnému obsahu slova ženství byla dlouhá a krkolomná a stále se vyvíjí a proměnuje. Cesta od netrpělivosti, nejistoty a depresí k síle, kráse, půvabu, Pravdě a sebeVĚDOMÍ. Mým záměrem je aktivovat svoji Intuici a schopnosti Sebeposílení k vyživení Klenotu, kterým každá jsme. Jsem tu, abych rostla a rozvíjela se, pomáhala sama sobě ubírat se na Stezce Života, a sdílením Sebe Sama inspirovala třeba i na Vaší cestě k autentickému spojení Sama se Sebou. Abych dokázala pečovat o Vás tak, jak pečuji sama o Sebe.

 

Z ošklivého káčátka labutí? Ze zakuklené housenky motýlí křídla z bublinek mýdla?

Od dětství jsem z celého srdce nejraději tančila….tak, jak jsem se proměňovala já, proměňoval se i oheň a tanec ve mně. Tanec je Život a Život je vesmírný Tanec. Z malé baletky se stala „brejkařka“  ta se pak vrátila zpět k moderně a baletu až se vše zcela uvolnilo v přirozených pohybech afrických tanců a v živočišnosti rytmického dunění bubnů, kterým se nedalo odolat – a to až natolik, že jsem opakovaně vycestovala do Afriky.

 

Mamá Afrika, nejzemitější kontinent, mi dala prvně ochutnat vůně a energii ženské uzemněné síly a propojenosti.

Právě zde jsem začala vnímat také pozadí tance, otisk celých kultur a příběhů… poprvé jsem prožila, co to znamená tančit srdcem. Takovou nevyslovitelnou radostí a lehkostí Bytí. Ale všeho moc škodí – a tak i tenhle oheň, vášeň a divokost si zasloužily nikoliv zkrotit, nýbrž zkultivovat. Vše se přeskupilo do krásných mandal a obrazců formovaných na parketě páry v těsném a milujícím obětí argentinského tanga. Tento nebezpečný párový tanec námořníků a dam z domů lásky se mi stal „Biblí“-návodem na souznějící a vyvážený vztah s mužem. Téma muž a žena a jejich splývání v Jedno tělo, jeden kmen v rytmu tanga. Následovat vedení není jen tak – musela jsem se naučit Být v absolutní Tichosti, Pozornosti, Přítomnosti, abych mohla naslouchat nejjemnějším signálům a citlivě měnit a tvarovat směr našeho plynutí po parketě nebo i v životě, když jsem si sebou i jím absolutně jistá.

 

Mezi tím vším jsem opakovaně od pubescentních depresí toužila pochopit Svět, Sebe a nalézt Důvod svého Bytí.

 

Po dlouhých letech odporu ke všemu tzv. ezoterickému, se stal pořádný „ezouš“ i ze mne. Můj zájem o byliny a přírodní vědy (studovala jsem farmacii – která se mi v praxi  znechutila, takže následovala povolání všeho druhu jen ne zdravotnictví) se opětovně projevil a zavedl mne tam, odkud tyto znalosti pramení.  Zpět k předkům, mudrcům, léčitelům a přírodním národům, afričtí marabu, jihoameričtí šamani, čarodějnice a báby bylinkářky. A tak jsem protančila všemi světadíly krom toho nejmrazivějšího až do Jižní Ameriky, kde si mé srdce přitáhl prales a vše, co v něm žije a dýchá.

 

Zrodily se první projekty na konzervaci pralesa V Amazonii a práva jeho obyvatel 

 

– beznohých, dvounohých i vícenohých (forestink a bosque medicinal). Nejednou jsem se v pralese i v sobě ztratila a pochopila, že se ztrácíme, abychom se opět nalézali noví a moudřejší. Po pár letech zasvěcených zkoumání domorodého života, kvalit a kosmovizí několika jihoamerických kmenů, jsem přistála opět na rodné hroudě (doslova s holým zadkem, ale natolik vyživená, že jsem se konečně postavila na teď už silné nohy a uvědomila si, co to je Býti ženou… jaká nádhera v tom dřímá a kolik mladých – stejně jako já kdysi – netuší kudy kam.)

 

Cítím velkou lásku a odhodlání věnovat dívenkám, slečnám a ženám pozornost, znalost a možnost, která byla mnoha generacím žen záměrně odepřena – stát se Bohyní a spolutkát síť Sesterství… které není jen slovem či rituálem, ale způsobem „bytí“ tady na zemi.

 

Prvním počinem, sblížením a zintimněním bylo založení komunity La Luna Llena, inspirované energií úplňku – plné luny – a zdravým uchopením našeho daru tak křehkým a silným jako je čas menstruace.

 

„Včera jsem byla chytrá, a tak jsem chtěla změnit Svět“

„Dnes jsem moudrá, a tak měním Sebe“!

 

          – aho mitakuye oyasin—