Menstruační kalíšek – Eve cup

 

Menstruační kališek Eve cup je vyroben z lékařského silikonu, připraven zpohodlnit Váš speciální mesíční čas. Jde o moderní, ekologickou a efektivní alternativu tamponu a intimnich vložek. Vhodný pro každou ženu, která chce vést přirozený, aktivní a zdravý život bez produkce nadbytečného odpadu a podpořit svůj přirozený měsíční cyklus. 

 

Eco- friendly

Každá žena spotřebuje během svého života v průměru 11 400 tampónů nebo jiných produktů pro intimní hygienu a to zkončí s veškerým dalším odpadem v přírodě! Používání menstruačních kalíšků je dalším osobním krokem, kdy se začínáte chovat vědomě a s respektem k planetě, na které žijeme. Kalíšek vydrží i více než 10 let! Zkuste si jen představit, jak výrazně můžete snížit svou vlastní ekologickou stopu!

 

Posílení

Používáním kalíšku se stanete přirozeně citlivější ke svému tělu a jeho přirozeným cyklům.

„empower yourself“ – posílit se znamená mít kuráž jednat, tvořit a myslet, tak aby jste pocítila benefit takového jednání. Posílite samu sebe, když ostatním ukážete, že si věříte. Mluvím o vnitřní síle, následování vnitřního hlasu, inspiraci a tvorbě.

Jedním z mnoha benefitů je posílení/uvolnění svalů pánevního dna, které se musí aktivovat a spolupracovat, pakliže se rozhodnete pro variantu Eve cup.

 

Ekonomie

Nezáleží na tom, zda je vaše perioda dlouhá, krátká, silná nebo slabá- potřebujete jen jeden jediný kalíšek, který vydrží roky. Vzpomeňte si jen kolik času jste už strávili nákupem a výběrem hygienických potřeb? Eve cup sbírá 3-krát větší množství menstruační krve než největší varianta tampónů. Silikon, ze kterého je kalíšek vyroben je hypoalergenní, takže nečiní problém ani velmi citlivým ženám. Lze jej pohodlně vložit na cestách, při plavání, cvičení i při spánku. Tím, že se krev sbírá a nikoliv absorbuje, nedochází k narušení přirozeného pH ve vagině.

 

Efektivita

Eve cup je vyroben z lékařského a zdraví zcela nezávadného silikonu, neobsahuje latex a žádné toxiny nebo bělidla. Tímto se stává nejbezpečnějším a nejzdravějším menstruačním produktem.

Tampóny se vyrábějí ze syntetických vláken, která bývají chemicky ošetřena, aby byla krásně bílá. Absorpční schopnost tampónu má za následek vysušení a podráždění vaginální sliznice. Jako bonus dochází k absorbci chemikálií, které tampon obsahuje, do našeho krevního řečiště. V extrémních případech hrozí až „toxický šok“! 

 

Pro srovnání :

-poskytuje větší komfort a bezpečí v průběhu nočního odpočinku

-vysoce spolehlivý i v extrémním pohybu

-netřeba jej měnit až 12 hodin!!!

-nulový odpad

-pohodlnost

-skvěle vyhovuje pro plavání a další aktivity

-naprosto neviditelný a diskrétní

-zabere jen minimum místa na cestách

-bez problému jej použijte již před začátkem periody

-nenarušuje přirozené tělesné pochody

-neobsahuje žádné zdravotně závadné substance

-nezanechává žádná vlákna

-NIKDY nebyl zaznamenán TSS (toxic shock syndrome)

-nepodporuje bakteriální ani plísňový růst

-nevysušuje

-je přátelský pro životní prostředí

-efektivní cena/dlouhověkost

-hypoalergenní

 

Použití :

existuje hned několik způsobů, jak kalíšek složit a zavést do pochvy-stačí najít ten nejpohodlnější např. Na stránkách :

https://menstrualcups.wordpress.com/youtube-videos/se

Před prvním použitím a po použití se kalíšek jednoduše vyvaří a uloží zpět do lněného sáčku, který od nás dostáváte. Takto je připraven na další použití. Nadále se o perfektní stav kalíšku starají „přátelské“ bakterie uvnitř vaginy. Povaření je nejjednodušší způsob sterilizace a postačí pouhé 3 – 5 minut. 

 

Jak si vybrat správnou velikost ?

Model 1 : průměr 40mm; délka 46mm; délka stopky 19mm; obsah 15,5ml

Model 2 : průměr 46mm; délka 53mm; délka stopky 13mm; obsah 26ml

MODEL 1 MODEL 2
Mladší než 30 let
Starší 30-ti let
Rodičky- přirozený porod
Rodičky – císařský řez
Silná menstruace
Slabá menstruace
Aktivní (sportující) ženy
Asiatky, mladé dívky nebo anatomicky drobnější postavy

 

Vylévání kalíšku

V průměru postačí vylít kalíšek 2 x až 4 x denně. Zpočátku můžete zkusit vylévání častěji, aby jste zjistila, jaká četnost bude potřeba právě pro Vás. Můžete takto zjistit, kolik krve a kdy ztrácíte. Jen vylijte krev do toalety nebo na zahradu (to už je na Vás). Poté je potřeba opláchnout kalíšek !STUDENOU! Vodou. (Horká voda by mohla v kombinaci s krví zabarvit silikonové stěny). Pokud se ocitnete v prostředí, kde nemáte možnost tekoucí vody, postačí kalíšek jen otřít toaletním papírem. 

 

  

Pin It on Pinterest

Share This