La luna llena 

 

vznikla pro ženy, pro posílení posvátného Ženství a Plodnosti, ke sdílení a léčení hlubokých a intimních traumat. Prostor pro ženy spojený s produkcí menstruačních kalíšků, jako prostředku k uzdravení ženství.

  

Projekt La Luna Llena

(španělsky ,,plný měsíc,,)

se narodil společně se znovunastolením mého měsíčního krvácení po více jak roce. Cestovala jsem tehdy po Zélandě, užívala si absolutní svobody, byla šťastná jak blecha a přesto mně něco tížilo – necítila jsem se totiž úplně zdravá, čistá, napojená… Jak to?

  

Chyběla mi totiž menstruace… po pouhém jednom roce užívání tehdy supermoderní antikoncepce Nuvaring ( v pár předešlých letech jsem brala tak velmi nepravidelně a střídala značky), konečně padlo rozhodnutí sdílet zodpovědnost s partnerem, kterému se dalo věřit a ejhle…. menstruace se na mně vykašlala… Zní to jako sen? Tak to tedy rozhodně nebyl růžový. 

 

Aniž bych měla závažnější zdravotní problémy, prostě a jednoduše, jsem se necítila fit, necítila jsem se svá šťastná a zdravá. Teprve po letech dokážu sesbírat střípky zkušeností z cesty k uzdravení , která vedla skrze ozdravení mé Esence, cesta k sobě, do sebe a Sebelásce. Tato doba mne naučila vážit si tohoto daru přírody. Věřte nevěřte, ale už jsem se nemohla dočkat až se konečně zase plnohodnotně očistím.

  

Vykročila jsem na cestu sebepoznání, na cestu k dospělé ženě, přesto, že už jsem jí biologicky i legitimně byla dávno. 

 

Odhalila jsem, že nemám ani tušení o tom, co to ženství znamená ? A navíc jsem byla spokojená s přesvědčením, že nejsem nějaká citlivka nebo co, ale silná holka, kterou jen tak něco nerozhází. Vlastně jsem odmítala se ženou stát, převzít zodpovědnost za svůj život. Netušila jsem kolik lásky, síly, autentičnosti, odvahy v sobě dospělá a plná žena skrývá. To vše do doby než se ukázala ta z hrůzy ze světa opancířovaná holčička, co nechce vyrůst a své srdce by nikomu nepoodhalila, protože svět je nebezpečný místo plný křivdy a nedůvěry.  

 

 

 

‘Zraněný ženský princip v ženách už nemusí být nepřátelský, zuřivý, odloučený nebo manipulativní, aby zakrýval starou bolest. Je čas převzít uzdravené role, které nám náleží, a být pro ostatní vzorem místo toho, aby po mužském způsobu vedly boj a soupeřily. Do našeho světa se pak navrátí rovnováha.’ 

Jamie Sams- 13 klanových Matek-viz zrození odkazu ženství

 

Nemluvím tedy o budování ženské síly, ta se budovat nemusí, už je… jen aby proudila je naopak třeba změknout, dozrát, rozvonět se jako zralé mango=o) cukrový plod… Není to synonymum k serióznosti a důležitosti… hravost a vědomost… být Matkou a milenkou květem i plodem… Tolik češek je vnímáno jako ostrohranných se studeným lůnem… přesuňme se z ega a hlavy do bříška a pánve…  

 

A jak se máte Vy?  

 

Jakýkoliv symptom je jen ukazatelem, že někde v těle nebo na duši je ještě neakceptovaná, nepochopená a neobejmutá část. Jakým způsobem si žádá pozornost Vaše tělo? Ve všech prastarých tradicích byla ženská menstruace považována za nejvýznamnější a nejposvátnější čas. Jestli se právě v tomto čase cítíte naprosto odpojená a nekomfortně, pak jen proto, aby jste pochopila, co to znamená Být ve spojení se svým ženstvím.  

Zní to bláznivě, ale pravdou je, že současná společnost nás ovlivňuje až do té míry, že jsme schopny věřit, že mestruace je nesnesitelná část na tom být ženou. A to znamená trpět. Problémem není ani PMS (premenstruační syndrom) nebo jiné hormonální změny ženského těla. Problém je, že vy věříte, že je normální trpět! 

 

Tak schválně, jakou konstrukci vašich myšlenek začali budovat, když jste dostala první měsíčky? Kolik jste toho vlastně věděla nebo aspoň tušila o tom, co a jak se děje s vaším tělem? 

 

Možná stačí nahlédnout na Vaši zvýšenou vnímavost a citlivost těla během menstruace, která se projevuje třeba i bolestí prsou a všude možně, z jiného úhlu.  Cítíte totiž život ve vašem těle, neustále se opakující období zániku, růstu, dospělosti, stárnutí, …

 

Problém je, že nám není dovoleno ani v tento čas relaxovat, věnovat se sama sobě, dokonce se o tom tabu ani nemluví, což způsobuje tiché trpění, kdy se schováváme a postupujeme přesně kontra tomu, co se skutečně v našem těle a duši odehrává. Bohužel jsme často smířenější a spojenější s utrpením než-li s naší silou-ženou.  

 

Věříte, že jen Vy a právě Vy máte sílu vyléčit samu sebe?! Věříte, že se během své periody můžete cítit vyjímečně skvěle? 

 

Jednotlivá tajemství Vám poodhalím průběžne v dalších článcích…   

  

 

 

Menstruační kalíšek

 

Proč je menstruační kalíšek pro mne a tisíce dalších žen esenciální?   

Víte o tom, že některé ze syndromů zahrnutých jako PMS jsou způsobeny chemikáliemi uvnitř tampónů a dalších intimních potřeb?! Bláznovství? Ale fakt!  

 

Ačkoliv vláda o obsahu těchto látek ví, přesto jsou stále povoleny, protože procentuálně tyto chemikálie dle tabulek nepředstavují zdravotní riziko! Přesto je prokázáno, že některé z těchto látek jsou dokonce karcinogenní. (Podívejte se na krabičku vašich oblíbených tampónů – pokud je označen obsah – ingredients?). 

 

Je to přece tak snadné, jen jedenkrát za měsíc přijde vaše perioda, zajdete si do nejbližší drogerie a na těch pět dní to zvládnete s čímkoliv, co je dostupné. Napadlo Vás, co skutečně vkládáte do svého nitra? Nikdo o tom asi ještě moc nemluvil, je to přece zvyk, který se uchytil před 10-ti 20-ti lety.

 

 Jestli žijete vědomě a zdravě, pečujete o sebe zdravými kosmetickými přípravky, vyváženou kvalitní stravou, cvičíte jógu, meditujete a kdo ví co ještě…Ale to všechno je kontraproduktivní, pokud stále plníte svůj systém hazardními chemikáliemi v pravidelném měsíčním intervalu.

 

Většinu tampónů a vložek si můžeme představit jako chemickou polévku plnou artificiálních barviv, látek neutralizujících zápach, polyesteru, lepidla, znečišťujících látek, které mají za vinu hormonální rozvrat, rakoviny, defekty v těhotenství, suchost sliznice a neplodnost!!! A představa, že jsou vyrobeny z bavlny?-největší iluze. 

 

Občas obdržím otázku typu:,,Vždyť ty tampóny nehodlám jíst, tak v čem je problém?!,, 

 

Tak například vaše kůže je ve skutečnosti největším tělesným orgánem a také velmi citlivá a tenká – zejména kolem intimních partií má vysokou absorpční schopnost. Cokoliv, co je v konstantním kontaktu s vaší pokožkou, zkončí zákonitě va vašem krevním řečišti. Pozřít Váš tampón by ve skutečnosti bylo možná o něco bezpečnější, protože enzymi zažívacího traktu by napomohli rozložení a odplavení chemikálii z těla. 

Dle mého názoru, tampony a vložky jsou jako tikající bomba…Je jen otázkou času, kdy vyexpiruje… průměrná žena užije za své plodné období 11 000 tampónů…

Můžeme zajít do detailů…

 

Co dělá tampóny a vložky tak ultra čistě bílé ? 

Běžně jde o chlorové bělidlo, které uvolňuje toxický dioxin a další dezinfekční látky jako trihalomethan. Studie ukazují, že dioxin se usazuje v tucích. Zjednodušeně vaše tělo má obranný mechanismus, který transformuje toxiny na molekuly tuku a uskladňuje je někde stranou od důležitých orgánů. Jestliže neprovádíte detoxikařní kůry, pak to vše zákonitě musí někam jít. Děkujeme tukům, že nás ochraňují. 

Další studie prokázali, že dioxin je provázán s abnormálně zvětšenými tkáněmi v břišní dutině a reprodukčních orgánech. Nadměrný růst buněk…? Potlačení imunitního systému a narušení systému endokrinního a hormonálního. 

 

Nabízím zjednodušené odhalení obsahů v běžných sanitárních potřebách: 

Uvnitř běžných vložek najdete dvě hlavní vrstvy-pěnovou a patentovanou složku nazývanou 

• Infinicel- a vysoce absorpční materiál, který zadrží 10x svoji vlastní váhu. Konvenční sanitární potřeby mohou obsahovat ekvivalent vaší 4 plastikových sáčků. 

Změkčovadla: 

• BPA a BPS poškozují vývoj embrya! Dávají se do spojitosti s onemocněním rakovinového typu. 

• Phthalates-propůjčuje papírovým aplikátorům tamponů hedvábný povrch a je známo, že zasahuje do genetického dělení. Syntetická vlákna a plasty omezují přirozené ,,flow,, , teplotu a vlhkost ve vaší vagíně, čímž mohou vést k narušení bakteriální rovnováhy a napomáhají tak kvasinkovým infekcím zaujmout jejich místo =o(

 

GMOs ve vašich vložkách? 

Tak dobře když se řekne GMO, tak se většině lidí zježí zbytek osrstění… pak by Vás mohlo zajímat, že diskutované pesticidy mohou obsahovat i konvenční hygienické pomůcky. Mrháme biliony na sprejování bavlníkových polí proti škůdcům a z té se pak vyrábí i tyto pomůcky plné geneticky modifikovaných organismů. Zhruba 98% světové produkce bavlny podléhá genetickému inženýrství.

Tampony a vložky napuštěné neutralizéry pachů jsou chemickou směskou umělých barviv, polyesterů, adhesiv, PET, polypropylen ad., které kontaminují náš hormonální systém, mohou být zprostředkovateli rakoviny, defektů novorozenců, suchosti a neplodnosti. Takže shrnuto a podtrženo mezi GMO tampony užívanými několikrát měsíčně a pár sousty jídla obsahujícího GMO není rozdíl.

 

Co je syndrom toxického šoku? 

Spousta denních ženských hygienických produktů obsahuje umělé hedvábí, viskózu, celulózu…ani ne tolik bavlny natož bio bavlny! Umělé hedvábí označované jako “rayon“ a viskóza představují potencionální nebezpečí, protože jejich vysokoabsorpční vlákna se mohou nalepit na vaginální stěny a při vyjmutí tamponu tato ztracená vlákénka zůstávají uvnitř…

 

Zároveň právě tampony vytvářejí oblíbené prostředí pro život nepřátelských bakterií. Jedním z nechvalně známých rizik je TSS- Toxic Shock Syndrome, způsobený jednak otravou z toxinů produkovaných Zlatým Staphylokokem nebo skupinou Streptokoků A.

 

TSS je život ohrožující a tak včasné rozpoznání příznaků je zásadní! Jestliže se v průběhu užívání tampónů objeví některý z těchto příznaků, vyhledejte odbornou pomoc: 

  • náhlá vysoká teplota
  • zvracení
  • průjem
  • nízký krevní tlak
  • vyrážka na dlaních nebo chodidlech
  • svalová bolest, červenání očí, kolem úst nebo krku 

 

Jednoduchým ekologickým a ekonomickým řešením jsou menstruační kalíšky.

 

Produkce Eve cups je ze 100% zdravotně nezávadného lékařského silikonu. Tím pádem jsou hypoalergenní. Výrobní materiál je inertní a tak nijak nenarušují pH uvnitř vaginy. Protože kalíšky neabsorbují krev, ale sbírají ji, povzbuzují tak tělesné procesy v průběhu menstruace. Dovolují kulturám zdravých bakterií uvnitř vaginy bez narušení dělat jejich job, a to je udržovat vaši yoni čistou a zdravou. 

 

Další odkazy naleznete v článku ‘Zrození odkazu Ženství’

 

Pin It on Pinterest

Share This