Čištění okenních rámů je činnost, na kterou se při mytí oken často zapomíná. Mnoho lidí je otírá jen malým množstvím prostředku na mytí oken. Tím se však nečistoty neodstraní a na okenních rámech zůstanou zažloutlé skvrny. V obchodě se zeleninou najdete přípravek, který je pro čištění okenních rámů mnohem vhodnější. Tato tekutina odstraňuje nečistoty a rozpouští odolné skvrny.
Jak se zbavit žlutých skvrn a šmouh na okenních rámech?
Mytí okenních rámů je činnost, která by se neměla zanedbávat. Při mytí oken se vyplatí věnovat několik minut důkladnému vyčištění okenních rámů. Koneckonců se na nich hromadí stejné nečistoty jako na skle. Povrchy z PVC, z nichž jsou okenní rámy nejčastěji vyrobeny, navíc absorbují nečistoty. Žluté skvrny a usazeniny ze vzduchu se do takového povrchu vstřebávají.
K čištění okenních rámů se často doporučuje ocet. Jeho kyselé složení si skutečně s tímto typem nečistot dobře poradí, ale někdy může být příliš intenzivní. Chcete-li k čištění okenních rámů použít bílý ocet, jednoduše jej smíchejte ve stejném poměru s vodou a nastříkejte na okenní rámy. Na velmi odolné skvrny můžete použít neředěný ocet a nechat ho na skvrně působit několik minut. Tímto způsobem ocet rozpustí veškerou špínu a zanechá povrch okenních rámů dokonale čistý.
Vymačkejte několik kapek a otřete okenní rámy. Tato tekutina působí stejně jako ocet, ale šetrněji.
Alternativou k octu je citronová šťáva. Má stejné vlastnosti jako ocet, ale je šetrnější a bezpečnější pro mnoho povrchů. Na vlhký hadřík naneste několik kapek prostředku na mytí nádobí a několik kapek čerstvé citronové šťávy. Otřete s ní okenní rámy. Postupujte důkladně a dbejte na to, abyste nevynechali žádná zákoutí.
Okenní rámy vyčistěte zvenku i zevnitř. Poté vše otřete do sucha. Citronová šťáva skvěle odstraňuje zažloutlou špínu, nánosy smogu a další nečistoty. Tuto metodu používejte při každém mytí oken. Okenní rámy tak zůstanou bílé a čisté po mnoho let.