Když váš dřez přetéká špinavým nádobím, může se zapnutí myčky zdát jako ideální řešení, jak se rychle zbavit potíží. Co však dělat, když vám dojdou kapsle do myčky?
Jistě, nádobí můžeme mýt ručně nebo zajít do obchodu a koupit si nové tablety, ale náš článek se věnuje tomu, jaké alternativy mohou nahradit běžný prostředek do myčky a čeho byste se měli úplně vzdát. Domácí výrobky sice nemusí fungovat tak efektivně jako profesionální, ale často poskytují uspokojivé výsledky.
Co by se nemělo používat k mytí nádobí v myčce?
V první řadě je důležité si uvědomit, že přidávání klasického prostředku na mytí nádobí do myčky je špatný nápad. Taková tekutina vytváří velké množství pěny, které se obtížně zbavuje, což může vést k problémům se spotřebičem. V nejhorším případě můžeme mít kuchyň plnou pěny.
I když pěna nevytéká ven, může po skončení mycího cyklu zůstat uvnitř spotřebiče. V takových situacích je často nutné myčku znovu spustit, aby se zbavila zbývající pěny, což má za následek další spotřebu vody a elektrické energie. Přebytečná pěna může také poškodit myčku nádobí a na takové závady se nevztahuje záruka.
Alternativy k luskům do myčky nádobí
Domácí verze mycích kapslí samozřejmě nejsou tak účinné jako kupované. Měly by se používat zřídka, protože profesionální výrobky obsahují přísady, například inhibitory, které chrání myčku před korozí.
Pokud si chcete vyrobit vlastní náhražku mycího prostředku, budete potřebovat 2-3 lžičky jedlé sody (dokud nebude nádoba na kapsle ze 3/4 plná), špetku soli a kyselinu citronovou pro osvěžující vůni. Někteří lidé místo kyseliny používají několik kapek tekutého mýdla nebo prostředku na mytí nádobí, ale dávejte pozor, abyste nezpůsobili nadměrné pěnění. Jedlá soda by měla pomoci kontrolovat pěnivost, ale pokud máte pochybnosti, je lepší použít kyselinu citronovou.