Porty USB jsou nejzapomenutějšími porty na televizorech a koneckonců se používají nejen k připojení pevného disku.
Nikoho asi nepřekvapí, že jsem většinu času používal porty USB na svém Smart TV k připojení USB flash disku nebo pevného disku pro poslech hudby, seriálů a filmů a byl jsem spokojený jen s tím. Mýlil jsem se: porty USB se hodí k mnohem více účelům, zejména pokud víte, o jaký typ se jedná.
S porty USB televizoru s Androidem toho můžete dělat hodně, ale když na to přijde, teorie je jedna věc a realita druhá. Jedna věc je vědět, ale druhá věc je uvést to do praxe.
Existují jednoduché a praktické způsoby využití portů USB, které mi v některých případech zachránily život (obrazně řečeno).
V místnosti, kde je málo zásuvek, je to záchrana.
Kolikrát jsem byl v hotelovém pokoji, kde nebyla v dohledu jediná zásuvka, a ty se nacházely na nevhodných místech. A stejné je to i ve starších domech. Tady mi USB port na pohotovostním televizoru umožnil nabíjet mobilní telefon a druhý použít k jiným účelům. Nabíjí se sice pomalu, ale to nic není.
Pro instalaci aplikací, které nejsou k dispozici v obchodě Google Play.
Jednou z nejlepších vlastností Android TV je velké množství kompatibilních aplikací pro televizor, ale někdy se stane, že aplikace, kterou chci nainstalovat, není v obchodě Google Play k dispozici, a to není problém: stejně jako u mobilních telefonů se systémem Android lze do televizoru stáhnout soubory APK.
Pomocí webového prohlížeče a Průzkumníka souborů to lze provést na televizoru Smart TV, ale mnohem rychlejší mi připadá stáhnout aplikaci do počítače, vypálit ji na USB disk a pak ji přenést do televizoru.
Nahrávání obsahu
V době sociálních sítí a aplikací není tak těžké najít videa o věcech, které nás zajímají, nebo naplánované pořady ke sledování, ale pokud jde o DTV nebo přímo o obrazovku (Android TV má aplikace, které to umožňují), existuje rychlejší a jednodušší způsob: nahrávání na USB disk. Nebude však stačit jen tak ledajaký USB disk: musí mít dostatečnou kapacitu, musí být na kompatibilním souborovém systému a mít rozhraní USB 3.0 nebo vyšší kvůli rychlosti.
Aktualizace softwaru v případě jakýchkoli problémů nebo absence internetového připojení
Pokud máte televizor se systémem Android jako já – základní nebo jen veteránský -, už víte, že zkušenosti s používáním rozhraní mohou být zoufalé. Proto je mým řešením minimalizovat ho a dostat se co nejdále na jiná zařízení. Jde o aktualizaci ovladačů, firmwaru nebo softwaru, zkrátka. Pokud nemáte internet nebo ho špatně chytáte, je to stejné: stáhnete si soubor do počítače, uložíte ho do paměti USN a pak ho přenesete do televizoru a nainstalujete.
S klávesnicí a myší jde všechno lépe
Připojení paměťového zařízení je běžné, ale není to jediná periferie nebo příslušenství, které můžete připojit, a některé z nich jsou velmi užitečné. Mám například starou bezdrátovou klávesnici, která funguje s adaptérem, a dávám jí druhý život na televizoru. Na Smart TV nepíšu často, ale při prohlížení webu nebo zadávání hesel je psaní písmenka po písmenku utrpením a klávesnice se hodí. Totéž můžete udělat i s myší.